Skip to content

Świetne piosenki na płycie Julia Marcell

Julia Marcell wydała właśnie nową płytę – „My”. To jej pierwsza płyta od dobrych kilku lat. I muszę przyznać, że jest naprawdę znakomita. Wszystkie utwory są dobre i oferują coś unikalnego.

Jedną z piosenek, które serdecznie polecam, jest „Ostatnia mamuta”. To ballada rockowa o podróży i ogromnym bólu, który można sobie wyobrazić. Julia Marcell tworzy odpowiedni klimat swoimi głosem i stara się dotrzeć do naszych serc.

Inną utworem, na który warto się skupić jest „Queen”, w wersji akustycznej. Tutaj Julia ukazuje niesamowity talent i jakość tekstów. Ta piosenka zawiera zarówno mocne akordy, jak i gładkie nuty w refrenie.

Na płycie „My” znajdziecie również takie utwory jak: „Gdybym umiała”, „Czerń” czy „Answer Machine”. Każda z nich to perła dla fanów muzyki Julia Marcell! Jej nowa płyta po prostu trzeba mieć – bawi, ale także wprowadza smutek i refleksje. Jestem pewna, że każdy usłyszy na niej coś dla siebie!

Julia Marcell wydała w tym roku płytę, która ma naprawdę wiele świetnych piosenek. Jest to chyba najbardziej udany album artystki od jej debiutu. Każdy utwór jest pięknie skomponowany i doskonale wykonany.

Płyta zawiera mocne, rytmiczne utwory znanego singla „Parallax”. Dodatkowo Julia przedstawiła nam wiele innych, bardzo melodii i poruszających tekstów, które podobać się będą słuchaczom każdego wieku i stylu muzycznego. Album skierowany jest do szerszej publiczności niż dotychczasowe rzeczy artystki, co oznacza, że można go szczerze polecić każdemu.

Najbardziej 'sycącym’ punktem płyty jest trzeci utwór na trackliście – „Crossover” – uderzająca kombinacja muzyki rockowo-elektronicznej. Świetnym uzupełnieniem jest klimatyczny „Reverse” oraz „Eden” – hipnotyzująca ballada z domieszką rocka. Tego ostatniego warto posłuchać na początku lub pod koniec dnia, gdyż to dobry punkt zaczepienia dla swoich refleksji.

Wszystkie utwory na tej płycie to trafione pozycje dzięki którym Julia Marcell dała swojej publiczności fenomenalny obraz siebie jako artysty. Bardzo dobra produkcja gatunkowa, energia oraz twarz muzyka tworzą spójną całość wokół doskonałych piosenek stworzonych przez Marcell.

Jeśli szukasz świeżych, minimalistycznych i oryginalnych brzmień w muzyce – nowa płyta Julii Marcell jest idealna dla Ciebie! Wydana w 2019 roku, zawiera 11 autorskich utworów autorstwa Marcell i jej producenta m.in. Davida Alexandera.

Album oferuje interesującą mieszankę stylu od nastrojowego indie rocka do popowego melanżu. Najlepsze utwory tej płyty to: „Plaster”, „Razem lub osobno”, „Cudownego dnia” oraz „Fotograf”. Każdy z nich posiada swój charakterystyczny hipnotyczny styl, który przekonuje słuchacza od pierwszej sekundy.

Marcell łączy melancholijny głos z momentami smutku i spokoju. Wszystkie piosenki mają delikatne gitarowe aranżacje oraz majestatyczne pianino. Cieszy mnie również fakt, że album zawierają również dwa refreny po angielsku, ale napisane w taki sposób, aby były bardziej poetyckie niż tylko słowa ułożone w linię melodyczną.

Julia Marcell to jedna z najbardziej intrygujących polskich artystów. Jej twórczość połączona jest zarówno z elementami electropopu, jak i indie-rocku. Jej ostatni album pt. „Memento” zebrany był również ciepło przez fanów i krytyków muzycznych.

Album zawiera niesamowite utwory, które na pewno przypadną do gustu słuchaczom różnych gatunków. Nagrania takie jak „Lazurowy”, „Kiedy Powiem Sobie Dość” i „Uppropolis” są bardzo przystępne nawet dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką Julia Marcell.

Inne utwory, takie jak „Never You Mind”, wymagają trochę więcej słuchania aby pokazały swoje wszystkie możliwości. To piosenki, które bardzo łatwo się wpada w ucho, a przy tym mają głebokie przesłanie, które sprawia, że słuchacza zostaną z nimi już na zawsze.

Jeśli szukasz piosenki do tańca to album Julia Marcell na pewno Ci się spodoba – jej muzyka należy do tych, które trudno opisać ale bardzo łatwo szanować. Muzyka Marcell potrafi wprowadzić nas w stan nostalgii, a czasem wywołać tak potrzebne uczucie pozytywnego ekscytacji. Album jest naprawdę godny polecenia i powinien trafić na twardą playlista każdego melomanego.