OGOTAY – Nie dzielę zespołów na priorytety

Ostatnimi czasy można zauważyć nowe muzyczne zamieszanie. Sprawcy tegoż to muzycy doświadczeni i dobrze znani a ukrywają się pod szyldem OGOTAY. Ponieważ materiał promo, jaki ukazał się niedawno w sieci, zrobił na mnie co najmniej dobre wrażenie, postanowiłem dowiedzieć się kilku szczegółów na temat zespołu. Na moje pytania odpowiadał Svierszcz…!

Witaj Svierszcz!! Na początek chciałbym abyś w kilku słowach powiedział jak doszło do powstania nowego tworu na scenie dźwięków ekstremalnych czyli OGOTAY?? Przedstaw też kolegów udzielających się w tej formacji bo wiem, że skład macie zacny.

Svierszcz: Witam serdecznie czytelników Violecne-Online. Najłatwiej wybrnę z tego pytania przedstawiając Wam naszą biografię: „OGOTAY to nowy skład muzyków związanych z trójmiejską sceną muzyczną. Na początku ubiegłego roku Artur „Gufi”Piotrowski (Mess Age) i Andrzej”Pieczar”Peszel ( Fulcrum) rozpoczęli wspólne  próby stworzenia kilku utworów. W zaskakująco szybkim tempie powstało 10 kompozycji, które dopełnił swoim wokalem i basem Marcin „SVierszcz” Swierczynski znany z Yattering, Sainc – czyli ja ( śmiech…). We wrześniu zespół kończy prace nad promocyjnym materiałem i rozpoczyna próby w pełnym składzie z Simonem (Pandemonium)”.

Dołączyłeś do składu OGOTAY gdy materiał był już skomponowany czy też dorzuciłeś do pomysłów chłopaków swoje „trzy grosze”?

Materiał był skomponowany i nagrany . Nauczyłem się grać na basie, nagrałem go  oraz napisałem połowę tekstów. Moje 666 groszy to  kompozycje wokalne …

Początek nowej muzycznej drogi z OGOTAY oznacza dla Ciebie koniec SAINC? Jak radzicie sobie z tym, że praktycznie wszyscy muzycy zaangażowani w ten zespł mają „stałe miejsca pracy” w innych formacjach?

Obecnie mam problemy ze składem SAINC. Po trasie marzec/kwiecień nastąpiły zmiany. Nagraliśmy co prawda nowy album „DECAMERON”, ale cały czas nie mam ustabilizowanego działania, rónież koncertowego. Mam pomysły na nowy materiał, czekam na zakończenie wydania sieciowego nowego albumu i na razie poświęcam wolny czas na działania OGOTAY.

No właśnie, który z zespołów będzie Twoim osobistym priorytetem? Wracając jeszcze na chwilę do tematu Sainc mam rozumieć, że album „Decameron” ukaże się w Internecie? Skąd decyzja o takiej formie rozpowszechniania nowego materiału?

nie dzielę zespołów na priorytety
nie dzielę zespołów na priorytety

Nie dzielę zespołów na priorytety . Zależy mi na działaniu każdego z nich . OGOTAY  – jest gotowy grać koncerty i wkrótce występy dla COVAN-a. Mamy materiał i ustalamy wydanie go w jak najszybszym czasie. SAINC – staram się ustabilizować skład, żeby móc grać koncerty. Materiał  ma opóźnienia wydawnicze, niestety. Powinien już być dawno dostępny… Nie wydajemy go ponieważ brak na to funduszy.

Ruszyliście do przodu bardzo ostro i właściwie w kilka miesięcy po sformowaniu składu atakujecie z materiałem promo. Macie już gotowy materiał na pełnometrażowy debiut? Z jakim zainteresowaniem spotkało się udostępnione jakiś czas temu w sieci promo?

Materiał nagrany został na cały album OGOTAY „eve of the last day „.  Na sieć staramy się na razie udostępnić niewielką część materiału i w tej chwili na profilach typu FB, soundcload, myspace, youtube są nasze 4 utwory , koncertówka z My Riot, klip do „Hate to Religion”… Materiał ma dobry odbiór i wstępnie staramy się o większą umowę produkcyjną  i premierę na kwiecień. Ponadto zaangażowaliśmy się w koncerty dla Covana i w najbliższym czasie zagramy kilka sztuk ( 23.01 Gdynia / 'Ucho';24.01Toruń / 'Lizard King';25.01 Poznań / 'Pod Minogą'). Serdecznie zapraszamy do wsparcia trasy i Covana ,czas wybudzić starego diabla z letargu !!!

OGOTAY jest zespołem aktywnym koncertowo, czyli ważne jest dla Was to, by bezpośrednio, oko w oko z fanami sprawdzić siłę oddziaływania materiału? W listopadzie zagraliście jako support My Riot – nie macie problemu z tym by dzielić scenę z zespołami nie-metalowymi? Jak ludzie pod sceną odbierają muzę OGOTAY?

Koncerty są częścią działania zespołu . Dzięki temu czuje się również wsparcie osób słuchających muzykę . Mimo dobrego nagrania utworów,  na żywo lepiej to wszystko się prezentuje . Z My Riot starałem się tak wypromować imprezę aby przyszło jak najwięcej osób . Odbiór był super i mieliśmy pochlebne recenzje. Dlatego na sam koniec jeszcze raz serdecznie zapraszam już teraz na koncerty w styczniu . Miło nam będzie jak zajrzycie na nasze występy ale i wesprzecie w ten sposób finansowo operacje dla Covana !!!! Serdecznie zapraszamy i do ponownego zgadania jak album już będzie śmigał oficjalnie…

Rozmawiał Wiesław Czajkowski

www.facebook.com/OGOTAYBAND

soundcloud.com/gufi666/ogotay-end-of-the-road

www.myspace.com/ogotay666
www.youtube.com/user/ogotayband