LOWER THAN ATLANTIS – Changing The Tune (Island Records)

Jeden z najciekawszych brytyjskich zespołów rockowych w postaci Lower Than Atlantis raczy nas kolejnym już swoim wydawnictwem, umacniając przy tym swoją już i tak mocną pozycję.

„Changing The Tune” to dwanaście premierowych kompozycji, które z pewnością przypadną do gustu zarówno fanom lżejszych dźwięków a’la Biffy Clyro czy Young Guns, ale również tym, którym nie obcy jest stonerowy groove i hardcore’owe, brzydko mówiąc: pierdolnięcie. Z całej dwunastki najbardziej przypadły mi do gustu wolniejsze utwory, z mocno wyeksponowanym basem („Move Along”, „Go On Strange”) oraz przejmująca, ładna i na całe szczęście niezbyt ckliwa ballada „Scared of The Dark”.
Jedynym elementem, który powoli zaczyna mnie nudzić w tym zespole (a który paradoksalnie jest jego atutem), to nostalgiczna maniera wokalisty. Wiem, że to pewien wymóg samego charakteru muzyki zespołu, ale od czasu do czasu Mike Duce mógłby pokusić się o choćby akcenty w wyższych (lub niższych) rejestrach. Poza tym, „Changing The Tune” to niezwykle jesienny, ciepły i koncertowy krążek. Czekam na gig w Polsce, najlepiej u boku dużej zagranicznej gwiazdy. A niech mają, mogą zagrać nawet z Muse.
 
Grzegorz „Chain” Pindor