WYDZIAŁ REMONTOWY – Rytuały w Gdańsku

Dopethrone to niekwestionowani liderzy w kategorii sludge. Sunnata zaś to królowie rytualnego doomu. A jedni i drudzy na jednym koncercie to gratka. I mamy dla was taką gratkę! Już 17. października w gdańskim Wydziale Remontowym Dopethrone i Sunnata wystąpią w towarzystwie miejscowego Mound.

Prosto z mroźnej Kanady zjeżdża do Gdańska Dopethrone. To jeden z największych i najlepszych zespołów sludge’owych, z trasami po całym globie i fanami rozsianymi po całym świecie. Trio zamienia sceny w drzazgi już od dekady. W tym czasie kapela opublikowała pięć pełnych płyt, pośród których znalazły się też takie, które stawały się klasykami gatunku praktycznie w dniu premiery, jak choćby głośna „Hochelaga” z 2015 roku. Wydany w 2018 roku „Transcanadian Anger” idzie podobną ścieżką, zbierając świetne recenzje na całym globie. Dopethrone są dla sludge tym, czym dla thrashu jest choćby Overkill – są nie do zatrzymania, totalnie skupieni na destrukcji, a ich kolejne nagrania są kwintesencją gatunku bez oglądania się na gatunki pokrewne. Innymi słowy: Dopethrone to sludge, a sludge to Dopethrone. Krew z nosa, absolutny brak poszanowania dla ograniczeń głośności i WSZECHPOTĘŻNY RIFF. Niby proste, ale niewiele kapel osiągnęło tyle co Dopethrone w równie krótkim czasie. A wszystko to dzięki pracowitości – Kanadyjczycy są w trasie praktycznie nieustannie, ale 17. października do Gdańska zawitają po raz pierwszy.d

Towarzyszyć im będzie zdecydowanie jeden z najważniejszych polskich zespołów z okolic doom metalu – Sunnata. Warszawski kwintet wciąż promuje znakomicie przyjętą na całym świecie płytę „Outlands” z zeszłego roku, ale dopiero teraz ma okazję pokazać się z nowym materiałem w Trójmieście. Poprzednie koncerty Sunnaty nad Bałtykiem były ważnymi muzycznymi wydarzeniami, które przyciągały wielu słuchaczy, a każdy z nich wychodził z opadniętą szczęką. Znakami firmowymi Sunnaty są trans i alternatywne światy. Ich koncerty to pokaz profesjonalizmu, który zabiera słuchaczy w psychodeliczną podróż w te same miejsca, w które zabrać ich może jedynie pejotl. Koncerty Sunnaty to przeżycie porównywalne do narkotykowego tripu, bez potrzeby brania narkotyków.s

Gwiazdom towarzyszyć będzie także Mound – zdobywające szturmem popularność gdańskie trio, którego muzyka oscyluje między doom metalem, black metalem, post metalem, a rytuałami voodoo. To połączenie działa – podczas występu na tegorocznym Fląder Festiwalu Mound bisowali kilka razy. Zespół będzie promować swój debiutancki krążek „Bane”.

Dopethrone, Sunnata i Mound zagrają 17. października w lubianym gdańskim klubie Wydział Remontowy. Będzie to jeden z koncertów wchodzących polskiej trasy obu kapel, obejmującej łącznie pięć przystanków. Bilety na gdański koncert kosztują 40 zł w przedsprzedaży (są to wersje kolekcjonerskie) oraz 50 zł w dniu koncertu na bramce.

Dopethrone, Sunnata, Mound

17. października 2018, Gdańsk, klub Wydział Remontowy

Bilety: 40/50 zł

Zapraszają: Leave No One Behind Booking&I Did It: One Man Booking Agency