VOIVOD WE WROCŁAWIU – bilety już w sprzedaży!

14 maja we wrocławskim klubie Firlej wystąpi kanadyjska formacja Voivod. Przed nimi na scenie pojawią się Neurothing i Black Pocket Lice.

Voivod to jeden z najbardziej znanych i zasłużonych dla muzyki rockowej zespołów kanadyjskich. Od lat 80-tych na swoich albumach łączyli thrash metal, progresję, punk i wiele innych gatunków, nadając im niesamowite, kosmiczne brzmienie. W tym roku grupa planuje nagranie pierwszego albumu z udziałem nowego gitarzysty – Daniela Mongraina. Oprócz niego zespół po raz pierwszy od bardzo dawna będzie grał w oryginalnym składzie: Denis „Snake” Bélanger (wokal), Michel „Away” Langevin (perkusja) i Jean-Yves „Blacky” Theriault (bas).

Skład wrocławskiego koncertu uzupełnią dwie rodzime formacje. Poznaniacy z Neurothing to doświadczony skład grający już od 2004 roku. Wydali do tej pory jedną pełnowymiarową płytę pt. „Murder Book”, która w 2009 roku zebrała bardzo dobre opinie w prasie. Ich twórczość to mieszanka różnych stylów, których wspólnym mianownikiem jest „nowoczesny metal”. Do tej pory występowali m.in. przed tak zróżnicowanymi zespołami jak Machine Head, Soulfly, Opeth czy Samael. Drugim supportem będzie Płocki Black Pocket Lice, który dopiero przebija się ze swoją twórczością, która może zainteresować maniaków death metal, thrash i metalcore. Sami przyznają się do fascynacji At the Gates i Black Dahlia Murder.

W tym tygodniu rozpoczęła się sprzedaż biletów na ten koncert. Wejściówki w przedsprzedaży dostępne są w cenie 70pln i można je kupić w punktach sieci Ticketpro w całej Polsce. W dniu koncertu cena będzie wyższa o 10pln.