ULVER – nowa płyta i koncert

Na drugą połowę marca 2011 norweski ULVER zapowiedział premierę swojego najnowszego albumu. Ich dziesiąta płyta będzie nosić tytuł „Wars of the Roses” a nie, jak wcześniej zapowiadano, „Critical Geography”. Trasa promująca najnowsze wydawnictwo Wilków rozpocznie się 22 marca w londyńskim Koko, by 5 kwietnia dotrzeć do Polski.

„To, że staliśmy się zespołem koncertowym, nie pozostało bez wpływu na naszą muzykę – mówi Garm – Najnowsza płyta to muzyka o wiele bardziej żywiołowa, tworzona przez cały zespół”. O słuszności tych słów świadczyć może dostępny od niedawna w sieci utwór ‘February MMX’, zwiastujący najnowsze dzieło. Producentem najnowszej płyty jest John Fryer, odpowiedzialny m.in. za produkcje takich epokowych albumów jak: „Children of God” Swans, „Prety Hate Machine” NIN, „Head over Heels” Cocteau Twins.
Ulver, żywa legenda muzyki alternatywnej, mistrzowie eksperymentów, a wcześniej pionierzy black metalu w ramach promocji „Wars of the Roses” wystąpią na jedynym koncercie w Polsce już 5. kwietnia w Klubie Eskulap w Poznaniu. Podobnie jak w przypadku poprzednich koncertów, również i tym razem możemy liczyć na niebagatelną oprawę wizualną koncertu, tym razem nawiązującą do nowych utworów.

Ulver w Eskulapie poprzedzi występ Zweizz, czyli elektroniczno-noise’owy projekt byłego muzyka uznanych i nieocenionych norweskich Dodheimsgard i Fleurety.

ULVER

+ Zweizz

5.04 20:00 Eskulap/Poznań

bilety: 80/90 pln

do nabycia: Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), bilety24.pl

bilety kolekcjonerskie: POZNAŃ: Rock Long Luck (Poznań, Ul. Półwiejska 20), CIM (Ratajczaka 44 – Arkadia), GDAŃSK: Punkt Lotto (CH Manhattan), WROCŁAW: Rocky (DH Feniks), WARSZAWA: Ticketstore

Występ Ulver to surrealizm i surowość. To psychodeliczna wycieczka, pochłaniające całkowicie przeżycie w takt uduchowionej, progresywnej sztuki. Po takim seansie nie chce się oglądać na żywo absolutnie nic. Wszystko blednie przy Ulver.” Malcolm Dome, Classic Rock Magazine

www.pwevents.pl