TRAUMA – Nowa płyta już w marcu!

Weterani polskiej sceny deathmetalowej, zespół Trauma ukończył właśnie prace nad najnowszym studyjnym albumem. „Ominous Black” to tytuł ósmego krążka trio z Elbląga, który wydany zostanie w barwach Selfmadegod Records. Za rejestrację wszystkich śladów odpowiedzialny był tym razem sam lider zespołu Mister, który jest również kompozytorem całego materiału.

Oto co Mister mówi na temat nowej płyty: Nagrań dokonaliśmy w naszym TRAUMAtic Sound Studio w Elblągu, gdzie do tej pory powstawały pre-produkcje wczesniejszych płyt TRAUMY. Całość została zmiksowana i poddana masteringowi przez braci Wiesławskich w białostockim Hertz Studio (Behemoth, Vader, Hour Of Penance, Beheaded). Na nowej płycie znajdzie się dziewięć premierowych kompozycji, a całość została opięta jednym wspólnym tytułem ”Ominous Black”.unnamed-2

TRAUMA to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji deathmetalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako THANATOS. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na TRAUMA i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad trzech dekad działalności zespół wydał siedem studyjnych płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu TRAUMA zagrała mnóstwo koncertów u boku czołówki metalu z całego świata. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip „The Elegy for Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej znaną stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych.

unnamed

Teaser nowej płyty jest już dostępny na profilu YouTube wytwórni Selfmadegod. Premiera pierwszego singla z płyty będzie miała miejsce w połowie stycznia. Wydanie „Ominous Black” zapowiedziane jest na 6 marca 2020 w następujących formatach: CD/limitowany CD BOX/12”LP/digital download oraz koszulki z wizerunkiem nowej płyty. Pre-order rusza już wkrótce.

Lista utworów: „Ominous Black”: 1. Inside The Devils Heart  2. Insanity Of Holiness  3. Astral Misanthropy  4. Soul Devourer  5. Among The lies  6. I Am Universe  7. The Black Maggots  8. The Godless Abyss  9. Colossus