TORN SHORE – Rozdarcie i rozpad

Za kilka dni do sprzedaży trafi debiutancki album eksperymentującej hardcore’owej grupy Torn Shore, którą tworzą muzycy znani między innymi z Borderline Collie, Perspecto i Dead Dingo. „Savage”, bo taki właśnie tytuł nosi krążek, został zainspirowany otoczeniem, w którym powstawał. Pisaliśmy kawałki w naszej salce prób, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Odry. Koryto rzeki było w tym czasie poszerzane i to wszystko – poszarpany brzeg i ogromne maszyny rozdzierające wały – robiło duże wrażenie – tłumaczą wrocławianie.

Nasza salka prób znajduje się pod numerem 39 i dokładnie tyle trwa „Savage”. Na płycie znajdziecie naturalne dźwięki z otoczenia tej lokalizacji. Klip do numeru „Savage” też zawiera obrazy dokładnie stamtąd, podobnie jak okładka i elementy identyfikacji. To wszystko naturalnie złożyło się w całość – zapewnia zespół. Torn Shore powstał na zgliszczach poprzedniego zespołu, w którym grali Dawid i Olek. Szukaliśmy nowego perkusisty i przez wspólnych znajomych znalazł się Łukasz. Dopiero po odejściu basisty i wciągnięciu do składu Piotrka z Dead Dingo ukształtował się obecny sound Torn Shore.

Cała płyta przedpremierowo do odsłuchu na naszym portalu!

Praca nad debiutanckim materiałem poszła nadzwyczaj sprawnie: Rozpad Objects okazał się być kreatywnym kopniakiem, dzięki któremu materiał na ”Savage” powstał bardzo szybko. Zrobiliśmy (Łukasz i Dawid) szkice kawałków. Po wszystkim dołączył do nas Piotrek, który chwycił bas i dzięki niemu sfinalizowaliśmy numery instrumentalnie. Olek napisał wokale w absolutnie ekspresowym tempie i materiał był gotowy. Ciekawostką jest fakt, że całość została zarejestrowana „na setkę”, co przy takim stopniu skomplikowania muzyki wymaga nie lada zgrania. Dlaczego Torn Shore zdecydowali się na takie rozwiązanie? Zarejestrowaliśmy materiał w dwóch podejściach, z czego ten drugi wszedł w całości na płytę oraz dodaliśmy overduby i wokale. Osobiście nie wyobrażamy sobie innej formy nagrywania takiej muzyki. A już 17 maja możecie zobaczyć na na koncercie we Wrocławiu!!

Tracklista:

1. Flesh 2. Fossils 3. Smashing The Crowds 4. Cross 5. Ignition 6. Clouds 7. Savage

Album promuje utwór tytułowy, do którego powstał teledysk.

Całość do nabycia w sklepie Instant Classic.