THE DEAD GOATS –  Wejdź na Ścieżkę Kozła

6 lipca do sprzedaży trafi debiutancki krążek białostockiej grupy deathmetalowej The Dead Goats, w skład której wchodzą między innymi muzycy związani z Neuropathią. Album, zatytułowany „Path of the Goat”, zawiera 10 utworów zainspirowanych twórczością takich zespołów, jak Entombed, Dismember, czy Repulsion. Wydawcą jest krakowski label Instant Classic (m.in. The Stubs, Ketha).

Pomysł na ten zespół narodził się w mojej głowie już kilka lat temu, podczas europejskiej trasy koncertowej Neuropathii, na której pomagał nam zaprzyjaźniony gitarzysta Pavlo – opowiada perkusista Radek. – Hektolitry alkoholu, kartony papierosów i cuchnąca sala prób – tak się to wszystko zaczęło. Każdy z nas pochodzi z innej bajki, a połączyło nas zamiłowanie do szwedzkiego death metalu. Na płycie można zauważyć, że tak samo lubimy punk, jak i bardziej „techniczne” granie, czy tez grind – dodaje.

Na krążku słychać jednak przede wszystkim klasyczne, „szwedzkie” brzmienie, doskonale znane z takich albumów jak choćby „Left Hand Path”, czy „Like an Everflowing Stream”. Okazuje się, że podróż do Sztokholmu nie była konieczna – Alkohol, papierosy i głowa pełna pomysłów – tłumaczy Radek. – Do tego dorzucamy efekt gitarowy HM-2, skręcamy gałki na maxa i jazda. Białystok zawsze był takim miejscem, a Neuropathia i Squash Bowels zawsze dążyły do takiego soundu.

Praca nad „Path of the Goat” nie trwała długo. Więcej zajęło nam pisanie tekstów i dopasowanie wokali w taki sposób, żebyśmy mogli to ogarnąć na koncertach. Żadnego recyclingu materiału Neuropathii nie było, więc spokojna głowa. Całość to świeże numery – zapewnia Radek. No właśnie, a co z koncertami? – Jak dotąd zagraliśmy dwa koncerty, które uważam za udane, ale teraz czekamy na wydanie płyty i wtedy na pewno będziemy już się bawić publicznie. W planach mamy dogadane kilka występów i powoli zaczynami ogarniać trasę.

Album jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie internetowym Instant Classic  jako limitowany box (CD, koszulka i naszywka) i CD. Oficjalna premiera będzie miała miejsce 6 lipca.

Tracklista:

01. Lullabies for the Damned

02. The Pain Keeper

03. Graveyard Rendez-Vous

04. Rapture Corrupted

05. Even Death May Die

06. The Goat is Dead, Long Live the Goat

07. Ratwater Blues

08. Maggot’s March

09. Drowned in Puke

10. I am Gangrene