SPHERE – premiera nowego albumu w lutym!

Drugi album warszawskiej death metalowej formacji SPHERE zatytułowany „Homo Hereticus” będzie miał premierę 10.02.2012 roku. Wydaniem oraz dystrybucją płyty zajęła się Masterful Records, która wyda album w nakładzie limitowanym do 666 sztuk!!!

Materiał został zarejestrowany na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku w ZED Studio w Olkuszu. Za nagranie, miks oraz mastering odpowiedzialny jest Tomek „Zed” Zalewski. Okładkę oraz oprawę graficzną do płyty przygotował wokalista Analripper przy współpracy z Kaos’em znanym m.in. z przygotowania okładek dla zespołów Throneum, Christ Agony czy Revelation Of Doom. Intra oraz sample na płytę przygotował Andy Blakk (Conquest Icon, Empheris).

Zespół SPHERE udostępnił dwie kompozycje z nadchodzącego albumu:  Homo Hereticus i Psalm to the Dark One

Zawartość płyty stanowi dwanaście zupełnie premierowych utworów:

01. Forever Sworn to Blasphemy
02. Godless Profanity
03. Third Scent Carcass
04. Sadistfucktion
05. Homo Hereticus
06. Holistic Paralisys
07. Psalm to the Dark One
08. Grave’s Cold Darkness
09. Vengeance’s Core
10. Devils Reunion
11. Beyond Madness of Gods
12. War

“Homo Hereticus” został nagrany w składzie:

Analripper – vocals
Lucas – guitars
Cthulhu – guitars
Th0rn – drums
Burning – bass

Oto jak sam zespół określa zawartość „Homo Hereticus”:

„To death metal w czystej postaci, czerpiący garściami ze starej szkoły death metalu, niestroniący jednak od nowoczesnego spojrzenia na gatunek, posiadający w sobie piekielną dawkę masywnego groove czyniącego album bardzo przejrzystym, przebojowym i nośnym. „Homo Hereticus” jest potężnym i agresywnym materiałem niszczącym na swej drodze każdy umysł i duszę! Stanowi perfekcyjne dopełnienie marszu przeciw Chrześcijaństwu!!!”