SILESIAN MASSACRE FESTIVAL vol. 2 – Sodom i Death Angel  już niebawem!

Dosłownie dni dzielą nas od kolejnej odsłony wydarzenia wciąż będącego nowym zjawiskiem na metalowej mapie Polski. Druga edycja Silesian Massacre Festival upłynie pod znakiem thrash metalu, a wezmą w niej udział najlepsi reprezentanci zarówno sceny europejskiej, jak i amerykańskiej. To doskonały powód, by 2 kwietnia zjawić się w katowickim Megaclubie.

Headlinerem koncertu będzie niemiecki Sodom. Świętująca w tym roku trzydziestolecie działalności formacja ma na swym koncie tak pionierskie krążki, jak „Persecution Mania” czy „Agent Orange”, które wywarły nieoceniony wpływ na brzmienie określane dziś mianem niemieckiego thrashu.  Pod koniec  2010 r. ukazał się ostatni, znakomity krążek Sodom pt. „In War and Pieces”, będący dowodem na to, że mając za sobą trzy niezwykle aktywne dekady, horda ta wciąż potrafi zabrzmieć świeżo i porywająco.

Drugą z nazw, która z pewnością przyciągnie wielu maniaków pod scenę będzie amerykański Death Angel. Zespół mający za sobą bagaż doświadczeń lat 80., rozpadł się w 1991 r., by 7 lat temu powrócić do gry, wydając w tym czasie 3 bardzo udane albumy: „The Art of Dying”, „Killing Season” oraz ubiegłoroczny „Relentless Retribution”. Od tamtej pory dobra passa Death Angel trwa w najlepsze. Koncert na Silesian Massacre zakończy trasę Amerykanów po Europie Wschodniej.

Za masakrę współodpowiedzialny będzie thrash/speedmetalowy Hirax z Kalifornii, dowodzony przez zjawiskowego frontmana Katona De Penę. Będzie to pierwszy występ tego kultowego składu na polskiej ziemi.

Dzieła zniszczenia dopełni zaprawiony w boju śląski Horrorscope w towarzystwie coraz popularniejszych Greków z Suicidal Angels oraz słowackiego Majster Kat. Publiczność zagrzewać do boju będą krakowiacy z Retribution, The Crossroads z Rybnika,  bydgoski Deathinition oraz pochodzący z Gliwic Vates.

Bilety na Silesian Massacre vol. 2 dostępne w punktach sieci Ticketpro.pl, salonach Empik, Saturn oraz Media Markt w cenie 110 zł (do 1.04) oraz 130 zł w dniu koncertu. Bilety kolekcjonerskie do nabycia w sklepach muzycznych w całej Polsce od początku marca.

2.04, Katowice/Megaclub, g. 15.30.