SEPSIS – odsłuch nowej płyty tylko na Violence Online!!

Muzycy zespołu Sepsis, którzy uczestniczyli niedawno w projekcie Krzak Experience, wydają płytę swojego macierzystego zespołu. Album zatytułowany “Fear Of Freedom” ukazał się w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem niemieckiej wytwórni Legacy Records.

Płyta została nagrana w białostockim studio Hertz pod okiem braci Wiesławskich, znanych m.in z produkcji Behemoth czy Vader. Za projekt graficzny odpowiada studio Mindcreations. Na album trafiło 8 rozbudowanych kompozycji w klimacie progresywnego heavy metalu, które sam zespół określa jako nawiązanie do geniuszu Chucka Schuldinera, a szczególnie jego działalności pod szyldem Control Denied. Całości można posłuchać na stronie magazynu Violence Online. Zapraszamy!!

 

Oto pełna tracklista płyty: 1. Suspended Progress 2. Fear of Freedom 3. Towards Death 4. Eternal Wanderer 5. Existence in Possession 6. Personality Reflection 7. Unconscious Being 8. Identity

Tak wydanie upragnionej debiutanckiej płyty komentuje Rafał Cioroń, perkusista Sepsis: “Płyta „Fear of Freedom” to długo oczekiwane wydawnictwo zarówno dla nas jak i dla naszych fanów. To rozrachunek nas samych z okresu ostatnich kilkunastu lat, pokazuje nasz charakter i upór do osiągnięcia ostatecznego celu, czyli zebrania tych dźwięków w całość i stworzenie wielowymiarowej muzyki, która najpierw musiała zadowolić nas samych, a później trafić do reszty świata. Muzyka, która znalazła się na naszej płycie to niczym nieskrępowana ekspresja płynąca prosto z naszych serc, ponieważ zawsze tworząc dźwięki, staramy się być szczerzy w tym, co robimy. Album ten na pewno przeznaczony jest dla osób lubujących się w ambitnych rozbudowanych muzycznych formach, który można polecić zarówno fanom Control Denied, Pain of Salvation, Dream Theater jak i Megadeth czy nawet Iron Maidensep1

Zespół Sepsis wziął udział w wyjątkowym projekcie Krzak Experience, gdzie tradycyjny blues miesza się z nowocześnie i potężnie brzmiącym metalem, czego owocem jest nagrany mocny album i pełen wzajemnych inspiracji, wydany 11.03.2013 nakładem Metal Mind Productions.