ROCK NA BAGNIE – Punki czytają punkową historię punk rocka!

Oblepiliśmy całe miasto niewielkimi plakatami z napisem: „Strzeż się! Nadciąga punk!”. Każdy, kto je widział, pytał: Punk? Co to jest punk? –  pisze Legs McNeil, jeden z założycieli pierwszego fazinu na świecie „Punk”. To fragment książki „Please, Kill Me”, której Legs jest współautorem.

Podczas ROCKU NA BAGNIE słynni muzycy przeczytają ze sceny fragmenty tej książki. Wśród nich Marcin Świetlicki, Krzysztof „Zygzak” Chojnacki z TZN Xenna, Cichy z Fort BS, Grzegorz „Gelo” Sakerski, wokalista Rejestracji, Paweł Czekała, lider The Analogs, Aneta Cichocka, wokalistka 3 City Stompers i Marta Marciniak, autorka książki „Inna droga życia. Niedokończona historia punka w Warszawie i na Górnym Śląsku”.

„Please kill me. Punkowa historia punka” stanowi najpełniejszy zapis historii narodzin i upadku jednego z najradykalniejszych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki, sztuki i filmu. To również doskonała podróż do narkotycznego Nowego Jorku lat 60. i 70., gdzie poezja mieszała się z papierosowym dymem, a gitarowe sprzężenia wibrowały w zagubionych duszach „pustej generacji”.Plakat

ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dniach 5 – 7 lipca w Goniądzu. Zagrają m.in. Kobranocka, Deuter, Świetliki, Akurat, The Analogs, Deuter, Abaddon, The Bill czy Łydka Grubasa i angielski Guitar Gangsters. Podczas festiwalu działaś będzie też kino festiwalowe, gdzie pokazane zostaną filmy „Beats of Freedom – zew wolności”, „Fugazi. Centrum wszechświata”, „Ewolucja buntowników”. Odbędą się spotkania m.in. z udziałem Pawła „Gumy” Gumoli, Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego i wystawy fotograficzne.

Karnety są w cenie 65 zł, między 1 a 5 lipca drożeją do 70 zł, aby w dniu rozpoczęcia festiwalu osiągnąć cenę 75 zł. Bilety na każdy z dni są po 50 zł. Na „Koncert bardów” wejściówki kosztują 10 złotych. Pokazy filmów są bezpłatne.