REDEMPTOR ‒ Nowy album z Krimhem za bębnami

Z obozu krakowskiego Redemptor docierają doniesienia o zbliżającym się drugim albumie „The Jugglernaut”, następcy wydanego w 2007 roku krążka „None Pointless Balance”. Data premiery oraz wydawca nie są jeszcze znani. Techniczna death metalowa załoga dowodzona przez gitarzystę Daniela Keslera, znanego także z Sceptic, opublikowała w internecie najnowszą kompozycję „Of Juggler, Viper and Crown”. W charakterze muzyka sesyjnego na płycie wystąpił dawny perkusista Decapitated Kerim „Krimh” Lechner.

Szczegóły nadchodzącego wydawnictwa zdradza sam Kesler ‒ Prace nad płytą rozpoczęliśmy w styczniu 2013 roku. Nie wiedzieliśmy wtedy kto zastąpi naszego byłego perkusistę Jakuba „Clouda” Chmurę. Ze względu na bardzo zróżnicowany materiał, mieliśmy kłopot ze znalezieniem odpowiedniego człowieka, który zagrałredemptor_2013_angleby dokładnie tak jak chcemy ‒ żywo i bez ingerencji w ślady. Pierwszą osobą, która przyszła nam do głowy był Kerim „Krimh” Lechner. Wysłaliśmy mu więc szkice utworów, a on przyjął naszą propozycję. W kwietniu zeszłego roku zarejestrowaliśmy bębny w Sound Division Studio. Kolejne dwa miesiące nagrywaliśmy gitary, bas i wokale. Miks i mastering wykonał dla nas Arek „Malta” Malczewski, z którym współpracowaliśmy wcześniej przy epce „4th Density”. Obecnie pracujemy nad teledyskiem do utworu „Sentient Cage”, bukujemy koncerty i co najważniejsze, szukamy wydawcy! Gwoli ścisłości, Kerim nie jest stałym członkiem zespołu. Uczestniczy jednak we wszystkich naszych działaniach, chce z nami współpracować przy kolejnych nagraniach, ale jest zainteresowany przede wszystkim graniem sesyjnym.

Płytę „The Jugglernaut” Redemptor rejestrował w następującym składzie: Daniel Kesler – gitara, Hubert Więcek – gitara, Michał „Xaay” Loranc – wokale, Piotr Tokarz – bas, Kerim Lechner – bębny.