PROTEST THE HERO – już wkrótce w Progresji!

Kipiący energią młodzi bogowie progresywnego i matematycznego metalu z krainy klonowego liścia po raz pierwszy w Polsce! Wakacje to gorący okres niekoniecznie związany ze słoneczna pogodą. Atmosferę podkręci kanadyjski Protest The Hero, który już na początku lipca pojawi się w stołecznej Progresji.

Formacja Protest The Hero powstała w Witby, Ontario w 2002 roku. Debiutancki album zatytułowany „Kezia” został wydany w sierpniu 2005 roku i od razu zwrócił uwagę publiczności i krytyków. Chwalono m.in. umiejętności techniczne młodych muzyków w tym możliwości głosowe Rody’ego Walker’a. Po długim tournee zespół rozpocPROTEST PLAKATzął w 2007 pracę nad następcą debiutu. Tak narodził się album „Fortress”, który został wydany w styczniu 2008. Płyta zawierała 10 utworów będących ukłonem w stronę metalu technicznego. Krążek z miejsca dotarł do 1-ego miejsca listy płytowej w Kanadzie. Podczas trasy formacja wykonywała ku uciesze fanów album w całości. Prace nad trzecim albumem, który został nazwany “Scurrilous” rozpoczęły się w sierpniu 2010. Ostatecznie płyta ujrzała światło dzienne w marcu 2011. Zawierała 10 kompozycji, których forma i brzmienie nawiązywały do najlepszych tradycji metalu progresywnego. W styczniu 2013 formacja ogłosiła, iż prace nad nową płytą dobiegają powoli końca. Poinformowała również fanów, iż materiał będzie najbardziej ambitnym, wymagającym i spójnym dziełem Zespołu. Pod koniec stycznia formacja ogłosiła, iż w związku z chęcią osiągnięcia pełnej niezależności artystycznej poprzez uwolnienie się od dużych korporacji ich nowe dzieło będzie współfinansowane przez Fanów poprzez Indiegogo i wydane przez Zespół a dalej dystrybuowane przez niezależną wytwórnię Razor&Tie. Kampania okazała się wielkim sukcesem zespołu i Fanów. Wymaganą kwotę 125 TUSD osiągnięto w ciągu niespełna 30 godzin (!). Ostatecznie kampania zamknęła się wynikiem 341 TUSD czyli niemalże trzykrotnie przekraczając swoje założenia. Nowy album promował świetny singiel „Clarity”, do którego zespół nakręcił tradycyjnie przezabawne wideo. Ostatecznie album zatytułowany „Volition” ukazał się oficjalnie 29 października 2013 roku docierając do 7-ego miejsca w Kanadzie, TOP 20 w USA oraz odpowiednio 1 i 3 miejsca w US Indie oraz US Hard Rock Charts. W roku 2014 formacja odebrała nagrodę Juno Award w kategorii najlepszy album Metal/Hard roku 2013 właśnie za płytę „Volition”.Protest The Hero Band

Protest The Hero koncertowali u boku takich zespołów jak: In Flames, Bullet For My Valentine, Alexisonfire, Bad Religion, Anti-flag, Trivium, As I Lay Dying, Long Distance Calling oraz Architects. Ich występy live to czysta adrenalina oraz pokaz kunsztu muzycznego i wykonawczego. Energia jaka kipi na scenie udziela się zgromadzonej pod nią publiczności. W wyniku takiej synergii koncerty formacji zasadniczo zamieniają się w święto szaleństwa i spontaniczności. Jeżeli jesteś fanem: System Of A Down, The Mars Volta, Fair To Midland a nawet takich weteranów technicznego prog-rocka jak Rush to nie możesz przegapić pierwszego występu Protest The Hero w Polsce.

Protest The Hero [Kanada]

Monuments [Wielka Brytania]

DispersE [Polska]


Klub Progresja, 3 lipca 2014r.

NOISE STAGE (mała scena)
otwarcie bram: 18.00, koncert: 19.00
wstęp: 60 PLN przedsprzedaż, 75 PLN w dniu koncertu