PRO8L3M – Art Brut 2

Do sieci trafił pierwszy singiel promujący wyczekiwany materiał PRO8L3M “Art Brut 2”. Będzie on swoistą kontynuacją pierwszej odsłony, która dziś ma już status wydawnictwa kultowego i przełomowego. “Skrable” zdradzają grę konwencją i mogą stanowić spore zaskoczenie dla osób, które spodziewały się po wydawnictwie jedynie surowego, mocnego uderzenia. 

Wydany nieoficjalnie “Art Brut” był dla PRO8L3M wydawnictwem przełomowym, którego bezkompromisową formułą zainteresowało się mnóstwo ludzi. Bogactwo historii do opowiedzenia oraz inspiracji płynących z polskiej muzyki lat 70., 80., a nawet wczesnych 90., na których bazowało wydawnictwo, pozostawiło artystom niedosyt. Mając jeszcze kilka pomysłów, duet postanowił w 2020 roku uzupełnić to, czego nie udało się zaprezentować 6 lat temu. I tak, już 28.02.2020 ukaże się “Art Brut 2”.PRO8L3M

Jak wskazuje pierwszy singiel “Skrable”, rzeczywistość przemiesza się z przełomem lat 90. i 00.. Usłyszymy, jak wyglądało dorastanie w czasach dzikiego kapitalizmu oraz życie w totalnym oderwaniu od współczesnej technologii. Oprócz rzeczy lżejszych w formie, możemy spodziewać się również refleksyjnych i autobiograficznych kawałków. Pod względem muzycznym materiał będzie bazować w całości na polskich samplach, także niszowych twórców wczesnej polskiej elektroniki, jednak usłyszymy też sporo autorskich produkcji Steeza. Styl “Art Brut 2” będzie wypadkową surowych brzmień znanych z “Art Brut” z bardziej wysublimowaną produkcją “Widma”. “Skrable” oparte na samplu z utworu “Promień Ciemności” Mikołaja Hertla oraz oprawione śmiałym klipem dobitnie oddają to intrygujące zderzenie jako próbka nadchodzącego materiału.