No Means No – ponownie w Polsce

Jeśli ktoś nie załapał się na legendarny występ NoMeansNo w 1990 roku, jeśli w latach 90 – tych interesował się innymi rodzajami muzyki, jest szansa by nadrobić zaległości. Kanadayjczycy przyjeżdżają do Polski na pięć klubowych koncertów i obok kawałków z ostatnich płyt przypomną zapewne także hity z genialnego krążka „Wrong”…

NoMeansNo to legendarne trio z Kanady cieszące się wielkim uznaniem wśród miłośników muzyki alternatywnej od niepamiętnych czasów. Artyści zostali okrzyknięci, lata temu, mistrzami i legendą gatunku hardcore-punk, czy też jazz-core (kto jeszcze pamięta taki termin?). NMN założyli w 1979 roku bracia Rob Wright (gitara basowa i śpiew) i John Wright (perkusja, śpiew i keyboard). W 1983 doszedł do nich Andy Kerr (gitara), którego miejsce w 1992 roku zajął Tom Holliston.

Ich muzyka jest wciąż świeża, oryginalna i progresywna, wściekle energetyczna, a przede wszystkim ponadczasowa. Brzmienie NMN jest absolutnie rozpoznawalne od pierwszych sekund, z wysuniętymi na pierwszy plan basem i perkusją, na których grają założyciele zespołu, oraz charakterystycznym wokalem Roba.

Mimo, że okres największej świetności NMN mają już za sobą (debiutowali prawie 30 lat temu) wciąż potrafią zaskakiwać. Szaleni, bezkompromisowi, bez patosu i nadęcia ciągle mają ochotę na realizowanie swoich wariackich pomysłów. Artyści są bezkonkurencyjnymi wesołkami i kpiarzami oraz mistrzami w nawiązywaniu pozytywnych relacji z publicznością. Po raz kolejny będą mieli okazję udowodnić, że są w doskonałej formie i potrafią grać genialne koncerty.

  22.06 Warszawa, Proxima, support: Tin Pan Alley

  23.06 Kraków, Rotunda, support: Bubble Pie

  24.06 Wrocław, Firlej, support: The Kurws

  25.06 Poznań, Blue Note, support: Ed Wood

  26.06 Bydgoszcz, MÓZG, support: Tin Pan Alley

  Koncerty organizuje Fundacja Nowa Sztuka Wet Music