NIECH KOZŁY ŚWIAT – miłość, nie radość

Na czym opiera się nasz świat? Okazuje się, że na wściekłych kozłach i płomieniach. Chcecie, żeby zapłonął? Spalił się na popiół? Interesuje was czarna ziemia, węgiel, bluźnierstwo herezja, Marzanna i … Radom? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – podbijajcie na koncerty, które w ramach trasy „Niech kozły świat” zagrają Furia i Bloodthirst.

Tych zespołów przedstawiać nie trzeba, bo każdy w swojej klanie jest mistrzem i zdążył stworzyć już własny, łatwo rozpoznawalny styl. Poznański BLOODTHIRST to ostoja starego, osadzonego na old schoolowych resorach thrash’u, który nie boi się  skumać z black metalem i death’owym szaleństwem. Poznaniacy będą na pewno promować ostatnia ep – kę „Żądza Krwi”, gdzie w pięknych, polskich słowach i zgoła niepolskich riffach pokazali, co myślą o tym świecie.

FURIA to monstrum wyrosłe ze śląskiej ziemi, nieślubny bękart MasseMord,   zaprzańcy, co w sobie tylko zrozumiały sposób opisują świat, proponując muzykę nie tyle dziwną co oryginalną, nie poddającą się żadnym schematom i drażniąco oryginalną. Czy to jeszcze black metal czy już coś zupełnie innego? Odpowiedzi szukać możemy na najnowszej płycie Nihila i spółki zatytułowanej „Marzannie, Królowej Polski”.

W ramach trasy zespoły spalą kilka miast, poczynając od Warszawy, kończąc na Gliwicach. Poniżej rozpiska:

16.03. – Warszawa, Progresja (+Empheris, Hell Patrol)

17.03. – Toruń, Bunkier (+Driller)

18.03. – Gdynia, Rockz (+Driller)

30.03. – Szczecin, Rocker (+TSMED)

31.03. – Berlin, K17 (+TSMED)

01.04. – Poznań, U Bazyla (+TSMED)

20.04. – Wrocław, Kultowa (+Infidel, Violent Strike)

21.04. – Kraków, Kwadrat (w ramach COVENANT XV)

22.04. – Rocka, Gliwice (+Infidel, Offence)

Koncerty startować będą przeważnie o 19:30 i odpłatnie (25/30zł).