NICK CAVE – Koncertowa EP we wrześniu

Nie chwaliliśmy zbytnio ostatniej płyty Nicka, ale chętnie posłuchamy co też wydarzyło się na koncercie, który został sfilmowany w 2017 roku a kinową premierę miał całkiem niedawno. Na premierę ep-ki „Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen” poczekamy do 28 września. 

12 kwietnia bieżącego roku na ekranach kin został wyświetlony koncert Nicka Cave’a & The Bad Seeds, zatytułowany „Distant Sky”. Występ został zarejestrowany w październiku 2017 w Royal Arena w Kopenhadze. Pośród utworów z ostatniego studyjnego wydawnictwa grupy, „Skeleton Tree”, w setliście pojawiły się także doskonale znane starsze kompozycje, a na filmie uchwycono również niesamowitą więź, jaka łączy grupę z fanami.NC

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane „Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen„. Będzie to ep-ka z czterema utworami z kopenhaskiego koncertu. Materiał będzie dostępny w wersji winylowej oraz cyfrowej. Zapraszamy do obejrzenia trailera wydawnictwa.

Tracklista „Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen”:

Strona A: Jubilee Street/Distant Sky

Strona B: From Her to Eternity/The Mercy Seat