NEUROTHING – zmiany, zmiany, zmiany…

1 kwietnia na profilu Neurothing w serwisie Facebook pojawiło się zdjęcie zespołu z … wokalistką. Tego dnia większość osób nie uwierzyła w prawdziwość informacji myśląc, że to po prostu prima aprilisowy żart. Jednak kilka dni później dla wszystkich było już jasne, że nową wokalistką Neurothing została Aneta „Bast” Gąska.

Jest to już druga zmiana w składzie zespołu w ciągu ostatnich 6 miesięcy oraz druga zmiana wokalu w dotychczasowej historii zespołu. Wygląda na to, że i tym razem kolejne wydawnictwo Neurothing zostanie zrealizowane z innym wokalem. Poprzednio za mikrofonem stawali: Bartek Zawadzki podczas rejestracji „Vanishing Celestial Bodies” w 2005 roku oraz Mikołaj Fajfer, który pojawił się na pełnowymiarowym albumie „Murder Book” wydanym w czerwcu 2009 roku. Jakby tego było mało w październiku 2010 do poznańskiego składu dołączył gitarzysta Dominico Arroyo Diaz, który pojawił się w miejsce jednego z założycieli Neurothing, Ryszarda Hazubskiego.

Zastanawiacie się jak zabrzmi Neurothing w nowym składzie? Najbliższa okazja aby zobaczyć zespół w nowej odsłonie będzie miała miejsce 14 maja 2011 roku, we wrocławskim Klubie Firlej, gdzie zespół wystąpi przed legendarną kanadyjską formacją VOIVOD.

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który powinien być gotowy pod koniec 2011 roku. Bieżące informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.