NASUM – koncert w Polsce!

Po raz pierwszy i niestety, po raz ostatni będziemy mieli okazję powitać ich na koncercie w naszym kraju. Legendarny Nasum wybiera się na ostatnią część pożegnalnej trasy i 3 października w krakowskim klubie „Kwadrat” zobaczymy ich na jedynym koncercie w Polsce.

Nasum to żywa legenda grindcore’a. Powstali w 1992 r. z inicjatywy gitarzysty Andersa Jakobson’a i perkusisty (oraz wokalisty) Rickarda Alriksson’a. W 1993 r. do składu dołączył Mieszko Talarczyk i kilka tygodni później zespół wydał swój pierwszy split z Agathocles. Zespół przerwał działalność w 2004 r. po tym jak w grudniu tego roku w Tsunami na Oceanie Indyjskim zginął wokalista Mieszko Talarczyk. W 2011 r. po roku prób, członkowie zespołu postanowili poprosić o pomoc wokalistę Rotten Sound – Keijo Niinimaa, aby w 20-lecie założenia zespołu jeszcze raz wyjechać w trasę koncertową, złożyć hołd Mieszko Talarczykowi i pożegnać się raz na zawsze. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy Nasum jest w formie i czy ten zespół ma wciąż to wyjątkowe „coś”, wystarczy zdać się na recenzje ich występu na festiwalu Obscene Extreme. Dla wielu osób był to koncert festiwalu, więc mogą to być ostatnie chwile klubu „Kwadrat”…  Głównym supportem będzie rewelacyjny Black Breath grający mroczny, brudny, zmetalizowany rock n roll – obowiązkowa nuta dla fanów Entombed czy Municipal Waste.

Polskę na tym gigu będę reprezentowały dwie hordy: Antigama – legenda Polsckiej sceny ekstremalnej, świeżo po wydaniu najnowszego materiału „Stop The Chaos” oraz The Dead Goats – tegoroczna rewelacja na rodzimej, metalowej scenie i główny kandydat do debiutu roku za rewelacyjny materiał „Path Of The Goat”.

NASUM, BLACK BREATH

ANTIGAMA, THE DEAD GOATS

3.10.2012 – Kraków „Kwadrat”

Start 19:00, wejście od 18:30

Ceny biletów:
60 zł – przedsprzedaż
70 zł – w dniu koncertu