MY RIOT/OBSCURE SPHINX – koncert w Stodole

Zimowym wieczorem 20 listopada chętnych rozgrzeją zespoły My Riot i Obscure Sphinx, prezentujące dwa rożne oblicza eksperymentalnej muzyki stykającej się z jednej strony z metalem a z drugiej… Jeśli jesteście ciekawi tej „drugiej” strony, zapraszamy na koncert…

My Riot to zespół, który narodził się jako kolaboracja online pomiędzy Glaca, leaderem Sweet Noise i producentem breakbeat’owym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce w studio Noise Inc.

Czas na odrobinę cholernej adrenaliny – mówi Glaca o nowym zespole – My Riot to połączenie nowoczesności, rytmu ulicy, progresji, rocka, punk rocka, soulu, siły słowa i ogromnej pasji

Zespół Obscure Sphinx został założony w Warszawie w 2008 roku. Ich muzyka oscyluje wokół post metalu, a wzbogacona jest elementami takich stylistyk jak doom metal, post-rock czy metal progresywny. W swej twórczości łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z miażdżącą rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu. Całość zaś dopełniona jest niekonwencjonalnym głosem wokalistki. W kwietniu 2011 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo zespołu, które szturmem zdobyło dusze fanów ciężkiego grania.

„Jest w tym potencjał, jest ujmujący czar spotkania z jakimś progresywno-metalowym rytuałem, jest w końcu niekontrolowane szaleństwo i szaleńczy brak kontroli”

„Najlepszy debiut w polskim metalu od lat. Kropka.” – (Łukasz Dunaj, Era Music Garden)

„Odkąd usłyszałem materiał, nie mogę się od niego uwolnić.” – (Arek Lerch, Violence Online)

„Nie ma co ukrywać, że na polską scenę muzyki metalowej wkroczył kolejny ważny gracz.” – (Paweł Bogdan, progrock.org.pl)

AIR to z pewnością album „lirycznej wagi ciężkiej”, który jest w stanie zaintrygować amatora neurotycznych sludge’owych i postowych rejonów i nie tyle co zadowolić, a wręcz przeorać jego muzyczne podniebienie. Poprzeczkę – co niezmiernie cieszy wielbicieli niepokornych dźwięków – Obscure Sphinx ambitnie postawili sobie całkiem wysoko.” – (Dorota Płuchator, Post-rock.pl)