METALOWA TRASA ROKU – szczegóły imprezy!

W marcu i kwietniu 2012 zespoły HEDFIRST, LOSTBONE i MADE OF HATE ruszą na wspólną trasę, zatytułowaną śmiertelnie poważnie: METALOWA TRASA ROKU 2012! Lostbone promować będzie wydany w styczniu tego roku, trzeci album „Ominous”, Hedfirst jeszcze niezatytułowaną czwartą płytę, natomiast Made Of Hate wydany niedawno, drugi album „Pathogen”. Oprócz nazwy, nietypowa na trasie będzie również rotacyjność zespołów, czyli co koncert, grupy zagrają w innej kolejności.

HEDFIRST

HEDFIRST powstał w 2000 roku w Warszawie, przez cały okres swojej działalności z konsekwencją rozwija swoją wersję muzyki będącą fuzją szeroko pojętego metalu z domieszką hard-core. W pierwszym okresie swojej działalności w latach 2000 – 2008 zespół nagrał 3 płyty. Pierwsza, „Hedfirst, druga „Scarismatic” i jak do tej pory ostatnia „Godforsaken”.  HEDFIRST, w trakcie swojej przygody z muzyką zagrał grubo ponad setkę koncertów w całym kraju, uczestnicząc w takich wydarzeniach jak trasy koncertowe z cyklu Metal Union Road Tour (2004, 2005 i 2006), Hunter Fest, Metalmania, Medeis Tour. HEDFIRST dzielił scenę z takimi tuzami metalu jak Soulfly, Hatebreed, Testament, Mudvayne, Walls of Jericho, oraz polskimi Frontside, Hunter, Acid Drinkers, Flapjack, Schizma, Rootwater i masą innych kapel! W tym momencie trwa rejestracja nowej płyty zespołu. Premiera już w pierwszej połowie 2012!

LOSTBONE

W styczniu 2012 ukazał się trzeci album Lostbone – „Ominous”. „To zdecydowanie nasz najbardziej zróżnicowany materiał! – komentuje zespół – Stworzyliśmy najwolniejsze i najcięższe utwory w naszym dorobku, ale tuż obok nich mamy totalnie szybkie i wściekłe rzeczy. Jest trochę więcej melodii i zdecydowanie więcej blastów! Pojawiło się też kilku gości!”. Lostbone powstał w 2005 roku i ma już na kącie 3 pełne albumy: oprócz najnowszego „Lostbone” z 2008 oraz „Severance” z 2010, jak również 2 EPki: „Time To Rise” i „Split It Out”. Lostbone jest zespołem koncertowym, mającym na koncie dziesiątki występów, zarówno jako headliner, jak i u boku wielu polskich i zagranicznych grup.

MADE OF HATE

Made Of Hate rozpoczął swoją historię w 2007 roku, kiedy to muzycy wkroczyli do Zed Studio w celu zarejestrowania debiutanckiego albumu zatytułowanego “Bullet In Your Head”. Na przestrzeni kilku miesięcy zespół zyskał znaczne grono wielbicieli na całym świecie. Zespół zagrał m.in. jako bezpośredni support Iron Maiden podczas koncertu na stadionie Gwardii w Warszawie. Zespół zaprezentował się dla 30 000 fanów metalu i zebrał bardzo pozytywne recenzje. Po takim sukcesie debiutanckiego albumu zespół skupił się na pisaniu i nagraniu kolejnego albumu, wynikiem czego na przełomie 2009 i 2010 powstał „Pathogen”, W tej chwili zespół jest w trakcie promowania nowego albumu i przygotowuje się na kolejne spotkania z fanami podczas koncertów.

Zespoły planują zaprosić w poszczególnych miastach gości, oraz dodatkowe zespoły. Zainteresowane kapele mogę zgłaszać chęć zagrania w danym mieście na adres lostbone@lostbone.pl.

Trasa obejmie 14 koncertów:

30.03. – Krosno, Iron Klub

31.03. – Rzeszów, Od Zmierzchu do Świtu

01.04. – Puławy, klub Smok

12.04. – Warszawa, klub Tabu

13.04. – Sandomierz, klub Lapidarium

14.04. – Skarżysko-Kamienna, klub Semafor

15.04. – Łowicz, klub Pracownia

20.04. – Częstochowa, klub Zero

21.04. – Kraków, klub Kazamaty

22.04. – Katowice, klub Kultowa

26.04. – Toruń, klub Od Nowa

27.04. – Gdynia, klub Ucho

28.04. – Iława, klub Piwnica13

29.04. – Olsztyn, klub Grawitacja

Patronami trasy są: Rebel TV, Rockmetal.pl, Magazyn Gitarzysta, Musick Magazine, Radio ProRock.