METAL ATTACK TOUR 2011 – Christ Agony i Incantation atakują…

Już wkrótce zaatakuje nas doborowa pakieta zespołów, bez których trudno sobie wyobrazić nie tylko światowy, ale i polski metal ekstremalny. Na siedmiu majowych koncertach zobaczymy legendę death metalu – Incantation i polskich, blackmetalowych prekursorów – Christ Agony.

Incantation – legenda amerykańskiego Death Metalu z Pensylvanii. Zespół założony w  1989  roku z inicjatywy Johna McEntee, który przez ponad 20 lat  hołduje starej metalowej szkole. Incantation ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów, które w wielu kręgach uznawane są  za kult absolutny, niemalże klasykę Death Metalu. Amerykanie zapowiadają ponad godzinny show złożony z samych klasyków, a także z ich ostatniego wydawnictwa z 2010 roku – singla „Scapegoat” . Incantation można było zobaczyć po raz pierwszy w Polsce podczas Blitzkrieg Tour w 2007 roku u boku Vader, Krisiun, Rotting Christ i Funerus, gdzie na perkusji grał wtedy Craig Smilowski (dwie pierwsze płyty Immolation), a na basie wspomagał ich nasz rodak Reyash, muzyk znany m in. z Vader, Witchmaster, Supreme Lord, Profanum oraz Christ Agony …

Christ Agony – ikona polskiego Black Metalu. Zespół z Morąga założony w 1990 roku przez  Cezara, który  do dzis pełni rolę gitarzysty i wokalisty. Zespół jest w trakcie nagrywania ósmego studyjnego albumu zatytułowanego 'NocturN' z gościnnym udziałem Inferno, legendarnego perkusisty znanego z Behemoth, Azarath czy choćby Witchmaster. Album ukaże się we wrześniu 2011 nakładem Mystic Production na całym świecie. Christ Agony przygotowuje specjalny koncertowy godzinny set na trasę Metal Attack złożony z samych kilerów … Na wszystkich siedmiu koncertach będzie można dodatkowo zobaczyć przynajmniej po dwa równie dobre polskie zespoły z gatunku Black/Death Metal.

2 Maj – Warszawa – Progresja (Pandemonium + Relikt)
3 Maj – Lublin – Graffiti (Soul Snatcher + support)
4 Maj – Olsztyn – Andergrant ( Feto In Fetus + support)
5 Maj – Gdynia – Ucho (DeadThorn + support)
6 Maj – Poznań – U Bazyla (Bloodthirst + Anthem)
7 Maj – Wrocław – Madness (Anima Damnata + support)
8 Maj – Katowice – Mega-club (Infernal War + Throneum)