MALFEITOR/ESCARNIUM – mordercze, kwietniowe premiery

Z okazji pierwszej rocznicy powstania Hellthrasher Productions mamy przyjemność zaprosić Was do zapoznania się z wydawnictwami numer XIV I XV z naszego katalogu a więc dwoma zabójczymi, death metalowymi killerami Malfeitor ze Szwecji i Escarnium z Brazylii.

Malfeitor to trio złożone z weteranów szwedzkiej sceny po grób oddanych metalowej sztuce. Kapela powstała na początku lat 90-tych, trochę koncertowała, jednak nie pozostawiła po sobie żadnych znaczacych nagrań . Ponownie drogi Momberga i Perkkila skrzyżowaly się w 2007  w Blood Mortized, gdzie wspólnie z Mattiasem Borgh (Crypt do Kerberos , Embrio , Arcana) i Andersem Biazzi ( Amon Amarth) nagrali świetny debiut Blood Mortized.  W 2010 Momberg postanawia wskrzesić Malfeitor, ściąga wokalistę Mattiasa Perkkila oraz zaprasza do współpracy mulitiinstrumentalistę Janne Rudberg Björkenfjäll (Excruciate , Mastication , Morpheus ,Exhumed , Egypt),  z którym Perkkila równocześnie tworzy projekt Birch Mountain. W 2011 roku Malfeitor nagrywa demo To Hell, Farewell,  które trafia również na split z Birch Mountain (CD, Hellthrasher Prod). Obecny rok rozpoczął się od ostrej pracy and debiutem Dum Morior Orior, którego ukoronowaniem są nasze wydawnictwa CD i digipack z Hellthrasher Prod., które mamy zamiar Wam polecić a takze wersja winylowa Chaos Records, która ukaże się w ciagu najbliższych kilku miesiecy.

Escarnium to świeża krew łącząca agresję południowo-amerykaśską z kunsztem i techniką skandynawskiej sceny. Pierwsze w pelni profesjonalne wydawnictwo EP Rex Verminorum plus demo Covered in Decadence (Hellthrasher prod) zebrało masę pozytywnych recenzji. , min. dwóch dziennikarzy z renomowanego Voices from the Darkside umiescilo Rex Verminorum w pierwszej piątce najlepszych płyt 2011r.

Debiut Excruciating Existence cuchnie grobem na kilometr, wrażliwcy nie powinni tykać tej płyty bo skończą w wariatkowie. Potężne riffy, głos wokalisty, niszcząca perkusja to prawdziwy, Death Metal Terror .

W maju i czerwcu zespół zagra swoją pierwszą trasę po Europie.  Chcesz zmierzyć się z tą morderczą maszyną? Przyjdź iprzyłącz się do liturgii zniszczenia…