MAKO SICA – Nowy album już w kwietniu

Za ponad miesiąc, 17 kwietnia, ukaże się nowy album chicagowskiej grupy Mako Sica, nagrany z legendarnym perkusistą Hamidem Drake’iem. Album nosi tytuł „Balancing Tear” i zostanie wydany przez krakowską wytwórnię Instant Classic przy współpracy z amerykańskimi labelami Astral Spirits oraz Feeding Tube. „Balancing Tear” zawiera cztery premierowe kompozycje, które stanowią połączenie nagrań studyjnych (zarejestrowanych w studio Electrical Audio) i koncertowych.

Mako Sica dali się poznać jako specjaliści od łączenia plemiennego free jazzu z najlepszymi tradycjami eksperymentalnego rocka. Tym razem jednak zespół poszerza swoją paletę brzmieniową o fragmenty nawiązujące do przestrzennych soundtracków Ennio Morricone, minimalistycznych tradycji The Necks, a nawet wykorzystuje inspiracje tak odległymi od rockowego i jazzowego kanonu tradycjami muzycznymi jak tango.

mako_sica_photo_Ricardo_Adame

Tracklista: „Balancing Tear”: 1. Trapeze 2. The Unknown 3. Enchanted City 4. Maku (live)

Krótko po sklepowej premierze „Balancing Tear” Mako Sica ponownie odwiedzi nasze okolice grając trasę koncertową obejmującą następujące miasta:

14 maja, Berlin
15 maja, Szczecin
16 maja, Poznań
17 maja, Słupsk
18 maja, Warszawa
19 maja, Kraków
22 maja, Lublin