LOTTO – Poszukiwanie nowych rozwiązań

„PIX” to nowa ep-ka Lotto; następca doskonałej płyty „VV”, ukaże się 26 kwietnia nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic. Na płytę składają się cztery premierowe utwory zarejestrowane w ubiegłym roku w Berlinie.

Nie nagrywaliśmy tym razem w studiu, jak przy okazji poprzednich płyt. Zamiast tego użyliśmy fragmentów nagrań, sampli i deformując je wyprodukowaliśmy utwory, używając głównie instrumentów elektronicznych – tłumaczy gitarzysta Łukasz Rychlicki, jednocześnie zapewniając, że „PIX” nie jest dla muzyków jednorazową odskocznią. Chcieliśmy zrobić nową muzykę i wykorzystaliśmy do tego celu inne metody pracy niż dotychczas. Zawsze ekscytowało nas poszukiwanie nowych rozwiązań i to jest kierunek, w którym podążamy – dodaje.ltt_pix_rgb

Koncertowe oblicze Lotto to nieustające źródło niespodzianek i świetna okazja, by poznać nowe utwory zanim trafią na płytę. To dla nas wyzwanie i sposób na uniknięcie rutyny – przyznaje Rychlicki – nie chcemy, żeby muzyka stała się dla nas zbyt bezpieczna i wygodna. Podczas koncertów utwory naturalnie zmierzają w jakimś kierunku, czasami takim, którego się nie spodziewamy i później zdarza nam się z tego skorzystać podczas nagrywania.

PIX: 1. Darts  2. Afa  3. Fat City  4. Mud