LOTTO – Ciągły ruch!!

23 listopada, nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic, ukaże się nowy album tria Lotto. Album, który już przed premierą skazany jest na sukces. Jak oni to robią, nie wiadomo, my w każdym razie wyraziliśmy swój pogląd, czyniąc „VV” Albumem Tygodnia. Lotto rozpoczyna dzisiaj krótkie tournee, podczas którego usłyszmy różne rzeczy. Pewnie także i kompozycje z nowej płyty, którą można sprawdzić na kanale youtube Instant Classic.

Zawsze mamy taki krótki moment, że zastanawiamy się w jakim kierunku pójść, jednak nie do końca jest to potrzebne. Potem okazuje się, że ustalenia niewiele wnoszą, a muzyka sama podpowiada nam rozwiązania za którymi podążamy – wspomina gitarzysta Łukasz Rychlicki – Nie ma to wiele wspólnego z tzw. sukcesem, który stał się udziałem „Elite Feline”. Śmiało mogę stwierdzić, że nie miało to na nas wielkiego wpływu. Staramy się nie patrzeć wstecz.

Praca nad nowymi utworami wyglądała podobnie jak w przypadku poprzednich krążków: Po prostu spotykamy się na próbach i patrzymy, w jakim kierunku to wszystko pójdzie. Trzeba być cierpliwym, zawsze pojawi się coś, co pozwoli popchnąć sprawy do przodu. Tym rayem staraliśmy się mocno oddalić od dość klasycznego brzmienia, jakie zawsze daje zestawienie gitary z basem. Stąd pojawiła się koncepcja użycia kontrabasu i gitary basowej, co pozwoliło nadać wszystkiemu inną barwę – tłumaczy Rychlicki.Lotto

Wydaje mi się, że płyta stanowi spójną całość, jednak nie wychodziliśmy od jakiejś określonej koncepcji. Nie ma motywu przewodniego i podobnie jak w przypadku „Elite Feline” każdy może sobie dokleić do tego jakąś historię. Sposób odbierania tej płyty może być bardzo różny, co widzimy po nas samych. Można odczytywać z niej bardzo różne historie, różne barwy. Pozostawiamy te sprawy otwarte, niczego nie wskazujemy palcem. To wydaje nam się najciekawsze.  Nie chcemy stać w miejscu. Musi być ciągły ruch. Tylko to jest interesujące – dodaje.

Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, co takiego fascynującego jest w muzyce Lotto. Jest ku temu dobry moment, bo zespół udaje się właśnie na krótki tour. Poniżej rozpiska wydarzeń! Zapraszamy!

Zdjęcie zespołu: Dawid Gąsiorek

21.11 GORZÓW WIEKOPOLSKI / MAGNETOFFON / + SUJKA + MAŁA FUZJA

22.11 POZNAŃ / DRAGON / + HUGO RACE, M. RUSSO

23.11 WARSZAWA / NARODOWY INSTYTUT AUDIOWIZUALNY

24.11 OLSZTYN / PIJANA CZAPLA

26.11 KRAKÓW / ART ZONA OŚRODKA KULTURY NORWIDA