LAIBACH – Nowa płyta już pod koniec listopada

„My Favorite Things”  to drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa Laibach „The Sound Of Music”. Po raz pierwszy utwór został zaprezentowany szerszej publiczności w trakcie historycznego występu grupy w Korei Północnej. Szybko stał się jedną z najbardziej lubianych piosenek przez fanów, graną przez formację na żywo. Płyta ukaże się 23 listopada nakładem Mute.

W 2015 r. Laibach został zaproszony na koncerty do Korei Północnej, podczas których wykonywał utwory ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Dźwięki muzyki” z 1965 r. we własnych aranżacjach. Jest to jeden z ulubionych obrazów w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, często wykorzystywany w szkołach do nauki języka angielskiego. W projekcie, oprócz zespołu, wziął udział Boris Benko (Silence) oraz Marina Mårtensson. Album zawiera większość kompozycji z filmu oraz kilka dodatkowych – m.in. „Arirang” – interpretację tradycyjnej pieśni koreańskiej, uznawanej również za nieoficjalny hymn obu Korei.0-4

Album został zarejestrowany i wyprodukowany w Lublanie oraz w Pjongjang i jest wynikiem współpracy zespołu i Silence (Primož Hladnik, Boris Benko). Za szatę graficzną płyty odpowiedzialny jest Valnoir. Płyta ukaże się nakładem wytwórni Mute.