KONGH – najnowszy nabytek Agonia Rec.

Nowym nabytkiem rodzimej Agonia Records został szwedzki, doom metalowy zespół Kongh. Najnowsze dzieło zespołu z logo pilskiej wytwórni ukaże się na początku 2013 roku.

Powstały w 2004 roku zespół szybko zdobył uznanie rodzimej sceny muzycznej, uzyskując nominację do P3 Guld Award (szwedzki odpowiednik nagrody Grammy) za swój debiutancki krążek. Po intensywnej i udanej  trasie koncertowej z amerykańskim YOB, która miała miejsce we wrześniu i październiku 2011 roku, grupa skupiła się na komponowaniu utworów na trzeci album. Wydawnictwo, o nieznanym jeszcze tytule, ukaże się na początku 2013 roku.

Minęły trzy lata od wydania naszego ostatniego albumu i z niekłamaną przyjemnością ogłaszamy, że prace nad pisaniem kolejnego krążka są zakończone – komentuje zespół. Pominiemy szczegółową relację z przebiegu tego procesu, jako że jest prawie niemożliwym sensowne opisanie własnej pracy twórczej. Powiemy tylko, że do naszej muzyki dodany został kolejny wymiar, wystąpiły pewne innowacje, ale jest też sporo tradycyjnego, dobrego riffu w stylu Kongh. Jedno jest pewne: nowe utwory napawają nas entuzjazmem i nie możemy się wręcz doczekać wizyty w studio. Nagrania rozpoczniemy pod koniec lata, z Karlem Danielem Lidén (Dozer, Switchblade) za konsolą. Kolejną sprawą, z powodu której jesteśmy bardzo szczęśliwi, jest nowy kontrakt płytowy z Agonią. Byliśmy w kontakcie z tym wydawnictwem od ponad roku i pomimo, że mieliśmy inne oferty, Agonia najbardziej odpowiadała naszym potrzebom. Mamy duże wymagania i dążymy do jak najlepszych wyników.