KŁY – Nowa płyta

Enigmatyczne trio Kły powraca z nowym, drugim albumem. Płyta zatytułowana „Wyrzyny” ukaże się 8 maja 2020 nakładem Pagan Records. Preorder jest już dostępny a zainteresowani mogą zobaczyć krótki zwiastun płyty… 

O debiutanckiej płycie Kłów pisaliśmy tak: Być może „Szczerzenie” nie narobi tyle szumu co „Esperalem tkane”, ale też debiuty takiego kalibru zdarzają się raz na x lat. Biorąc pod uwagę swoistą tendencję na tego typu granie i wciąż utrzymujący się popyt na black metal z lekko eksperymentalnym zacięciem, szanse, że „Szczerzenie” spadnie na podatny grunt są całkiem spore.

Początki zespołu sięgają 1997, jednak Kły wyszły z lasu dopiero w 2017 roku za sprawą intrygującego dema „Taran-Gai”. Rok później ukazał się wspomniany album „Szczerzenie”, który zgarnął mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji zarówno od strony mediów jak i słuchaczy. „Wyrzyny” powstawały na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy, nagraniem, miksem i masteringiem, podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji zespołu zajął się Nihil w Czyściec Studio. Na płytę składa się 6-utworowy, black metalowy monolit z szamanizmem, magią grzybów, poezją Mirona Białoszewskiego i Lasem w tle.

Cytując muzyków: Wyrzyny” to zwarta, spójna opowieść, ze wstępem, rozwinięciem i zakończeniem; do słuchania zawsze w całości. Pojedyncze utwory nie mają takiego oddziaływania jak cała płyta, przesłuchana od numeru 1 do 6.

Tracklista: 1. Burza (My rozgwiazdy)  2. Nadwołkowyjskiej nocy liczba pojedyncza  3. Krajobraz jako oko  4. Trójząb  5. Gwiezdny wiatr  6. Zakorzenienie

„Wyrzyny” dostępne będą w następujących formatach: Digipak CD, Clear LP, Black LP, Digital.