KETHA – nowy album prawie gotowy

„2nd sight”, bo tak zatytułowane będzie wydawnictwo, składa się z 10 utworów – sześciu „pełnowymiarowych” oraz czterech miniatur.

W dwóch utworach gościnnie na gitarze zagrał Maciek Miechowicz, znany z Kobong i Neumy. Maciek był także odpowiedzialny za realizację gitar oraz wokali. Wśród gości znaleźli się ponadto Paweł Borkowski z The Bumelants (sample), Tomek Mądry ze starsplanesandcircles (elektronika) oraz sVirus z Decapitated. Realizacją bębnów zajął się Jacek Młodochowski z BigBig Audio (m.in. Agressiva 69, Jesus Chrysler Sucide, Lipnicka&Porter). Aktualnie w Red Studio dobiegają końca prace nad miksem płyty, pod czujnym uchem Piotra „Petera” Łukaszewskiego (m.in. Vader, Yattering, Ptaky).

Poniżej kilka słów ze strony zespołu odnośnie powstającego materiału:

„Materiał jest mocno transowy, eksperymentalny, łączący różne stylistyki, ale przy tym spójny jako całość.”

„Wybór nie był przypadkowy – szukaliśmy kogoś kto pomoże nam utrzymać naturalne, żywe brzmienie i kto wydawał nam się fanem takiego podejścia.  Znając produkcje Petera wiedzieliśmy, że lepiej nie trafimy – słuchając materiału możemy tylko potwierdzić, jest po prostu pięknie!”

„Rafał był z nami kiedy zaczynaliśmy nagrywać materiał, zarejestrował swoje partie, niemniej w momencie odejścia do Decapitated wydawanie płyty z jego udziałem wydało się nam bezcelowe – choćby pod kątem koncertów. Zostawiliśmy natomiast całą masę jego pojedynczych krzyków czy szeptów, które idealnie dopełniły całości”

Materiał powinien ukazać się jesienią, nie jest jeszcze znany wydawca.