JARUN – Pod niebem utkanym z popiołu INTERNETOWA PREMIERA!

W porozumieniu i dzięki uprzejmości zespołu mamy zaszczyt zaprezentować Wam długo wyczekiwany krążek black/folk metalowego JARUN – „Pod niebem utkanym z popiołu”- następcę bardzo dobrze przyjętego, debiutanckiego Wziemiozstąpienia. Dziewięć utworów składających się na drugi w dorobku zespołu album, to godzina ambitnego i urozmaiconego black metalu, w którym ciężar czerni przeplata się z lekkością folkowo-akustycznych partii gitar nadając dźwiękom charakterystyczne dla zespołu brzmienie, lawirujące między potęgą black’owych riffów a nostalgicznym klimatem.

Całość materiału zarejestrowana została w sądeckim NS Studio. Za finalne brzmienie płyty odpowiedzialny jest Gregor z lubelskiego SinMix Reamping Service. Podobnie jak na poprzedniczce, autorem wszystkich tekstów jest Zagreus, natomiast oprawa graficzna to dzieło Radogosta. Materiał nagrany został w składzie: Meph – wokale, Zagreus – gitara, Rolsen – gitara/gitara akustyczna, Radogost – bass, Pazuzu – perkusja.

 Jarun Band

Jarun powstał w 2008 roku, jako jednoosobowy projekt Zagreusa, w którym eksperymentował z folkiem i black metalem. Z czasem ów projekt przerodził się w pełnoprawny zespół. Zagreus zaprosił bowiem do współpracy znajomych muzyków, dzięki czemu w 2010 roku uformował się pierwszy skład zespołu, kolejno: Meph – wokale, Zagreus – gitara, Rolsen – gitara i Radoslav – perkusja. W tym składzie, z gościnnym udziałem Mateusza Kotowskiego z Emergency Pilots, zespół zarejestrował w NS Studio materiał na debiutancki album – „Wziemiozstąpienie”, który oficjalną premierę miał 28 września 2012 roku. W lutym tego samego roku szeregi zespołu zasilił basista Radogost, natomiast końcem 2013 roku, zespół rozstał się z dotychczasowym perkusistą, a jego miejsce zajął Marcin „Pazuzu” Pazera, udzielający się wcześniej w krakowskim Formosus. W nowym składzie Jarun rejestruje materiał na druga płytę zatytułowaną „Pod niebem utkanym z popiołu”. Data premiery fizycznej wersji najnowszego krążka JARUN nie została jeszcze ustalona.

Opracowali Justyna Bochenek&Janek Fronczak