IN TWILIGHT’S EMBRACE – koncertowe żniwa w lecie

Poznaniacy z In Twilight’s Embrace zapowiedzieli  serię występów w okresie wakacji letnich. Koncerty, odbywające się pod szyldem Reaping Hour (nie mylić z nazwą pewnej wiodącej metalowej wytwórni), obejmą swym zasięgiem głównie północne rejony Polski, lecz w ich ramach kwintet wystąpi m.in. również na tegorocznej edycji łotewskiego Zvera Fest, czyli największego niezależnego festiwalu muzycznego w Krajach Bałtyckich.

– W przeciwieństwie do wielu zespołów, które podczas sezonu letniego zapadają w dziwny letarg, idziemy na przekór powszechnej tendencji i postanowiliśmy zagrać kilka wakacyjnych koncertów. Już teraz, przygotowując się do nich na próbach, czujemy się bardzo pewnie – ostrzymy nasze kosy i sierpy, by tegoroczne żniwa zostały popamiętane na długo! – zapowiadają członkowie hardcore/metalowej formacji na swej stronie internetowej.

Mimo iż od premiery ostatniego albumu In Twilight’s Embrace, pt. „Slaves to Martyrdom”, upłynęło dopiero kilka miesięcy, zespół już teraz ujawnia swe zamiary na najbliższe miesiące.

– Mamy zamiar grać tyle koncertów, na ile pozwoli nam czas i siły, więc miejmy nadzieję, że po aktywnym początku lata dojdzie jeszcze trochę okazji, by móc zaprezentować się na żywo. Równocześnie, powstaje już materiał na następcę „Slaves to Martyrdom”. Powiedziałbym, że dużo surowszy, pierwotny, radykalny w wymowie i – jakkolwiek groteskowo to dzisiaj brzmi – mroczny. Od tej strony mało kto nas jeszcze znał. – uchyla rąbka tajemnicy wokalista Cyprian Łakomy.

Oto lista miejsc, w których w najbliższym czasie zobaczyć będzie można In Twilight’s Embrace w akcji:

7 lipca (czwartek) – Poznań, Squat Rozbrat (z Morne)

16 lipca (sobota) – Piaseczno k. Warszawy, Park Miejski – Open Hc Festival X

29 lipca (piątek) – Grudziądz, Underworld

30 lipca (sobota) – Saldus, Łotwa, Zvera Fest (z  m.in. Your Demise, No Turning Back)

31 lipca (niedziela) – Szczytno, Klub Przepompownia