ILLUSION – nowa płyta już 22 marca!

25 lutego na antenie Trójki zadebiutował singiel „O przyszłości”, który zapowiada nową płytę Illusion. Album pod tytułem „Opowieści” trafi na sklepowe półki 22 marca, a 28 lutego zespół ruszył w trasę koncertową. Radiowej wersji singla można posłuchać na oficjalnym kanale YouTube. Wystartowała również nowa strona zespołu, na której fani mogą zamawiać płytę w przedsprzedaży.

„Opowieści” to pierwsza od 16 lat studyjna płyta zespołu, który wraca na scenę w oryginalnym składzie: Tomasz „Lipa” Lipnicki – gitara i wokal, Paweł Herbasch – perkusja, Jerzy „Jerry” Rutkowski – gitara oraz Jarek Śmigiel – bas. Na albumie znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie zabrakło w nich charakterystycznego, ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak „Nóż” czy „Vendetta”. Półtora dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło swoje – publika dojrzała, dojrzał też zespół i jego muzyka, dlatego na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i wytrawnych brzmień. Fani dawnego Illusion nie będą rozczarowani (dostaną to, na co tak długo i niecierpliwie czekali!), a młodsze pokolenie przekona się, czym jest prawdziwy rock.Illusion04

„Opowieści” to dobra, spójna i koncepcyjna płyta. Wyjątkowa ze względu na historię jej powstania, na reaktywację zespołu ludzi, którzy dali z siebie tyle, ile potrafili. Czy to się udało? Słuchacz oceni – mówi Tomasz „Lipa” Lipnicki. Nagrania do nowego albumu były realizowane przez ponad sześć miesięcy w Studio DR w Wiśle. Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany (w tym statuetkami Grammy) Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, Rolling Stones, Nirvany, The Animals czy Foo Fighters. Dystrybucją albumu zajmie się warszawska Fonografika.