III EDYCJA KONKURSU NEURO MUSIC  – już w najbliższą sobotę!

Podczas Finału Konkursu Neuro Music wystąpi 6, niezwykle obiecujących zespołów polskiej sceny niezależnej: Belzebong, Elvis Deluxe, Sun For Miles, Ultimate Universe, Phobh i Zoltar. Część z nich nosi ze sobą doświadczenie zarówno koncertowe jak i w nagrywaniu płyt, część stawia początkowe kroki. Wszystkie jednak zachwycają wysokim poziomem artystycznym, niekonwencjonalnymi kompozycjami i innowacyjnym podejściem do tworzenia. Podczas finału konkursu Neuro Music, będzie można oddać głos publiczności na swojego faworyta, dając mu tym samym szansę na występ podczas Asymmetry Festival i honorarium z tym związane.

Projekty Belzebong, Elvis Deluxe i Sun For Miles zostały wybrane przez jury już po I etapie konkursu, automatycznie kwalifikujac się do Finału. Trzy kolejne zespoły (Ultimate Universe, Phobh i Zoltar) to laureaci, którzy nie mieli tego przywileju, jednak otrzymali największą liczbę głosów internautów wyprzedzając 20 pozostałych projektów w II etapie Neuro Music. W sumie, na wszystkich 23 uczestników oddano ponad 330 tys. głosów.

Podczas finału, zarówno publiczność jak i jury wybierze swoich faworytów. Jeden lub dwa wyłonione zespoły dostaną możliwość zaprezentowania się m.in. u boku Godflesh, Electric Wizard i Weedeater podczas festiwalu Asymmetry. W ubiegłych latach zwycięzcami były Tides From Nebula oraz Moja Adrenalina. W jury tegorocznego konkursu zasiądą m.in. Jarek Szubrycht (Przekrój) i Robert Chmielewski (Firlej).

Data: 02.04.011

Godz: 19:00