HEAVEN SHALL BURN – koncert w Poznaniu!

Już za tydzień, we wtorek 27 marca 2012 r., na deskach poznańskiego Eskulapu odbędzie się jedyny polski koncert w ramach tegorocznej Progression Tour, której headlinerem jest niemiecka formacja metal/hardcore Heaven Shall Burn.

Heaven Shall Burn, którzy wśród swych najważniejszych muzycznych inspiracji wymieniają Bolt Thrower, At the Gates, Earth Crisis i Carcass, to obecnie jedna z najważniejszych grup światowego metalu nowej generacji. Od samego początku swej działalności trafia w gusta zarówno środowiska hardcore punk, jak i maniaków ekstremalnego metalu. Zespół ma na koncie sześć długogrających albumów, z których ostatni, „Invictus”, miał swą premierę w 2010 r. W swym dorobku formacja ma także występy na prestiżowych festiwalach, takich jak Wacken Open Air, Summer Breeze czy With Full Force.

Na koncercie zobaczymy także Amerykanów z Unearth, jeden z najprężniej funkcjonujących składów na niwie współczesnego metalu, doskonale łączący gitarowe harmonie z brutalnymi breakdownami i robiącą niemałe wrażenie techniką. Zespół promował będzie swój ciągle świeży album „Darkness in the Light”.

 Zmianie uległa obsada supportów. Zamiast pierwotnie ogłoszonego występu brytyjskiego Rise To Remain, na scenie pojawi się death/grindowy Suffokate z USA, a oprócz nich doświadczymy ekstremalnego i intensywnego show w wykonaniu niemieckiej Neaery. Koncert otworzy poznański Faust Again, będący przed premierą czwartej pełnometrażowej płyty pt. „Illusions”.

PROGRESSION TOUR

HEAVEN SHALL BURN

UNEARTH

SUFFOKATE

NEAERA

FAUST AGAIN

27.03.2012 – Poznań, Akademickie Centrum Kultury “Eskulap”Start: godz. 18.00

Ceny biletów: 69/79 zł