HEAVEN SHALL BURN I UNEARTH – Jedyny koncert w Polsce!

United Visions oraz One Way Tourbooking mają przyjemność zaprosić na jedyny polski koncert w ramach Progression Tour, na którym wystąpi czołówka nowej generacji światowego metalu ekstremalnego! Już 27 marca 2012 r. w poznańskim Eskulapie !!

 

HEAVEN SHALL BURN (Niemcy/Century Media Records)

Założony w 1997 r. w Turyngii kwintet błyskawicznie zdobył popularność, podbijając najpierw europejską scenę niezależną, by wkrótce potem utorować sobie drogę na sceny najbardziej prestiżowych festiwali metalowych. Muzyka Heaven Shall Burn, inspirowana dokonaniami formacji takich jak Bolt Thrower, At the Gates, Earth Crisis czy Carcass, znalazła posłuch zarówno w środowisku hardcore punk, jak wśród ortodoksyjnych maniaków metalu. Pierwszym momentem przełomowym w karierze grupy było wydanie albumu „Whatever It May Take” w 2002 r., który do dziś uchodzi za kamień milowy w historii gatunku metalcore. Kolejne płyty – „Antigone” (2004 r.) oraz „Deaf to Our Prayers” (2006 r.), wydane przez Century Media Records – i towarzyszący im sukces jedynie ugruntowały markę formacji na metalowej mapie świata. Jej twórczość to również przekazywane za pomocą muzyki treści: sprawiedliwość społeczna, prawa człowieka i zwierząt. Będąc jednym z pionierskich zespołów europejskiego metalcore, Heaven Shall Burn trwale przyczynili się do ukształtowania obecnego oblicza metalu nowej generacji. Ich znakami firmowymi są niezwykle energetyczne koncerty, charyzma i potężne brzmienie. Dyskografię zespołu zamyka wydany w 2010 r. krążek „Invictus”.

UNEARTH (USA/Metal Blade Records)

O ile Heaven Shall Burn niepodzielnie rządzą na Starym Kontynencie, o tyle liczący sobie niemalże tyle samo wiosen Unearth uznawany jest od lat za jedną z najbardziej reprezentatywnych twarzy współczesnego amerykańskiego metalu. Wywodzący się z Bostonu skład zwrócił uwagę już swym debiutanckim longplayem pt. „The Stings of Conscience”, jednak to dopiero wydany w 2004 r. album „The Oncoming Storm” wziął szturmem całą scenę za Oceanem, będąc do dziś jednym z faworytów fanów zespołu. Pozycję głównego rozgrywającego nurtu New Wave of American Heavy Metal potwierdziła płyta „III: In the Eyes of Fire”, ukazująca surowsze i bardziej techniczne oblicze. Brzmienie Unearth to wypadkowa wszystkiego, co najlepsze w melodyjnym death metalu i thrashu, wsparta fenomenalnymi breakdownami. Grupa promuje aktualnie swe ostatnie wydawnictwo, zatytułowane „Darkness in the Light”, które miało premierę w lipcu.

RISE TO REMAIN (Wielka Brytania/EMI Records)

Londyński Rise To Remain to najmłodszy wiekowo i stażem zespół w ramach Progression Tour, ale za to z jaką metryką! Dość powiedzieć, że na jego czele stoi wokalista Austin Dickinson, syn legendarnego Bruce’a – frontmana Iron Maiden. Na debiutanckim albumie „City of Vultures”, który trafił do sprzedaży we wrześniu, Anglicy prezentują przebojowe połączenie metalcore z elementami heavy metalu. Czy Austin zostanie godnym następcą ojca? Przekonamy się już w marcu!

NEAERA (Niemcy/Metal Blade Records)

Neaera to kolejna niemiecka machina wojenna w programie wieczoru, która nie bierze jeńców i sieje spustoszenie. Twórcy takich albumów jak „Let the Tempest Come” czy ostatni „Forging the Eclipse” nie od dziś słyną z iście zabójczej mikstury death metalu i hardcore, przyprawionej blackmetalowymi smaczkami.

 

FAUST AGAIN (Polska)

Najważniejszy polski zespół pogranicza death metalu i hardcore tuż przed premierą nowej płyty!

 

 

PROGRESSION TOUR

HEAVEN SHALL BURN

UNEARTH

RISE TO REMAIN

NEAERA

FAUST AGAIN

27.03.2012 – Poznań, Akademickie Centrum Kultury “Eskulap”

Start: godz. 18.00

Ceny biletów: 69/79 zł