FORMOSUS – album w maju

31 marca światło dzienne ujrzy drugi materiał krakowskiego melodic death metalowego FORMOSUS.

Płyta nosi tytuł SIGNVM. W jej skład wchodzi pięć utworów, w tym jeden instrumentalny, do pracy nad którym Formosus zaprosił nierozłącznie związanego z polskim metalem od trzydziestu lat, znamienitego gościa – Wojciecha Hoffmanna. Miks i mastering jest wynikiem ciężkiej pracy Dominika Burzyma, mającego na koncie produkcje dla Horrorscope, Iblis, Elenium, Whorehouse czy też Atrophia Red Sun. Zespół mówi o płycie: „Minęło sporo czasu i wiele wysiłku włożyliśmy w pokonanie wszystkich przeciwności, które napotkaliśmy podczas jego produkcji, jednak z bieżącej perspektywy widać, że było warto. Brzmienie, jakie osiągnęliśmy przekroczyło nasze oczekiwania – jest moc!

Formosus nawiązał również współpracę z firmą 8MERCH, dzięki której płyta dostępna będzie w dystrybucji  tradycyjnej i cyfrowej, w kraju i za granicą. Planowana data premiery za granicami kraju to 1maja 2012 r.
W międzyczasie doszło do roszad personalnych w zespole, które członkowie Formosus komentuja następująco: „Podczas pracy nad materiałem wspólną decyzją rozstaliśmy się z naszym gitarzystą – Maćkiem. Powodem rozstania są odmienne wizje dotyczące dalszego kierunku rozwoju zespołu. Jesteśmy  przekonani, że decyzja ta wyszła wszystkim na dobre. Rozpoczynamy też poszukiwania nowego  gitarzysty, który zastąpi Maćka na koncertach jak i podczas prac nad materiałem.