FIELDS OF THE NEPHILIM –  na jedynym koncercie w Polsce!

Agencja Piona-Art i Megaclub zapraszają na koncert legendy gotyckiego rocka – Fields Of The Nephilim. Zespół wystapi w katowickim Megaclubie 6 maja 2011 roku. Będzie to ich jedyny wystep w tym roku w naszym kraju. Wkrótce zostaną też potwierdzeni goście, którzy wystąpią przed gwiazdą wieczoru.

Fields of The Nephilim to angielska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała w 1984 roku w Stevenage w Anglii, z inicjatywy Carla McCoya, Gary’ego Wiskera, Tonyego Pettitta, Paula Wrighta oraz Noda Wrighta. Niedługo potem do grupy dołączył Peter Yates, z którym zarejestrowano pierwszy album zatytułowany Dawnrazor. Zespół wydał dotąd cztery albumu, ostatni w 2005 roku. Ktoś kiedyś napisał: „Gdyby Pink Floyd grali rocka gotyckiego, prawdopodobnie brzmieliby jak Fields of the Nephilim…” Nie sposób nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, obcując z ponadczasowym dziełem „Elizium”, produkcji którego podjął się sam Andy Jackson (znany m.in. ze współpracy z Pink Floyd). Ktoś inny określił wokalistę i lidera formacji – Carla McCoya, 'Jimem Morrisonem naszych czasów'.

Fields of the Nephilim to prawdziwa legenda nie tylko gotyckiego, ale i progresywnego brzmienia.  To obok takich formacji jak Bauhaus czy The Sisters of Mercy najbardziej rozpoznawalna i nadal ciesząca się wielką estymą ikona mrocznej strony rocka. Swój szacunek oraz wpływ na twórczość własną podkreślają inni wielcy twórcy muzyki metalowej i progresywnej, m.in. Celtic Frost, Katatonia, My Dying Bride, Anathema, Fear Factory, Nevermore czy Behemoth.
Po koncercie planowane jest after-party w gotyckim klimacie.