ENCOFFINATION – przygotowuje drugą płytę

… Trumny opuszczono… grobowce zamknięto… Słońce rzuca promienie na poszarzałe płyty nagrobne… Kwiaty więdną. Wreszcie zachodzi za horyzont i nastaje ciemność. W powietrzu czuć coraz intensywniej zapach śmierci, nadchodzi moment zagłady. Zakończyła się ceremonia pochówku. ENCOFFINATION wychodzi z krypty by rozpocząć rytuał śmierci…

ENCOFFINATION – twórcy najmroczniejszego debiutu ostatnich lat – „Ritual Ascension Beyond Flesh” powracają z nową, jeszcze bardziej duszną i przerażająca płytą. „O’ Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres” to definicja przytłaczającego, zaciskającego się na szyi funeral doom metalu. „O’ Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres” zaczyna się dokładnie tam gdzie zakończył „Ritual Ascension Beyond Flesh”. Od stycznia do maja 2011 w Copper (Teksas) i Atlancie (Georgia) Encoffination przygotował 10 nowych utworów żałobnego death metalu, które trafią na rynek latem tego roku.

Guitarzysta/wokalista GHOAT (również Father Befouled, Vomitchapel) komentuje nowy materiał – „Spodziewajcie się totalnego mroku. Pomyślcie o wszystkim co zrobiliśmy dotąd i przenieście na inny poziom ekstremy. Więcej śmierci, smutku i żałoby. Gitary was zmiażdżą, wokale opętają, a klimat płyty dosłownie chwyci za gardło. Dodaliśmy więcej tekstur w riffach, to jest płyta, która skradnie każdy wasz oddech”.

Od strony tekstowej album będzie oparty na własnych doświadczeniach GHOATA związanych z pracą w firmie pogrzebowej. „O’ Hell…” będzie koncept albumem – choć bardziej abstrakcyjnym niż linearnym… o przejściu ludzkiego ciała po śmierci w ofiarę na cześć Ziemi.

Album “O’ Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres” ukaże się latem 2011 nakładem SELFMADEGOD RECORDS.

To moja muzyka. Skrajna ciemność, nieogarnięta otchłań nocy. Niepokorny undergroundowy metal w najbardziej porywającej formie”—Tom G. Warrior (TRIPTYKON, CELTIC FROST, HELLHAMMER) o ENCOFFINATION