EMPEROR – Powrót króla

Już za kilka dni na Brutal Assault pojawi się zespół, który od początku budzi mnóstwo emocji o niespotykanej skali. Cesarz black metalu wykona w całości swój drugi album w czwartek, 10 sierpnia. Na scenie pojawi się o godzinie 21.55.

Wiele osób czekało na powrót koncertowy norweskiego cesarza, i oto za niespełna trzy tygodnie po raz pierwszy na czeskiej ziemi zabrzmi w całości wykonany drugi album. Trzy lata temu z okazji wydania swojego debiutu, formacja zapoczątkowała serię festiwalowych występów, jednakże wtedy EMPEROR nie zawitał do Jaromierza. Wierni fani mogli marzyć, że oprócz sąsiedzkiego Wacken nadejdzie szansa na „cesarską ceremonię” bliżej polskich granic. Norwegowie stroniąc od medialnych deklaracji, wyskoczyli z niespodziewaną informacją jak grzyby po deszczu, że w tym roku z okazji jubileuszu „Anthems to the Welkin at Dusk” – obudzą nadzieje dla niespełnionych fanów z racji dotychczasowej absencji w Czechach przy odgrywaniu „In The Nightside Eclipse”.emperor

Można zadać sobie pytanie, czy chwilę później nastąpi kolejny objazdowy okres za sprawą „IX Equilibrium”? Być może… Póki co, nie zanosi się na nowy materiał sygnowany logo trio z Notodden. Choć i to nie jest też całkowicie wyimaginowanym planem w najbliższej przyszłości. Kiedy formuła koncertowych rocznic sięgnie końca, może wtedy zjednoczeni po intensywnych występach Ihsahn, Samoth i Trym poczują znowu chemię jak za dawnych lat… Dzisiaj cieszmy się z możliwości obcowania z płytą – najbardziej spektakularną w ich dyskografii. Album oprócz kultu, jakim został z biegiem czasu otoczony, ukształtował gusta i smaki wielu prominentnych artystów czy muzyków. Long Live Emperor!!!

Brutal Assault

                                          Zapraszamy na Brutal Assault 9-12.08.20017 do Jaromierza.