EMIL MISZK&THE SONIC SYNDICATE – Nowy album „Artificial Stupidity”

O soniczym syndykacie pisaliśmy już z uznaniem na naszych łamach, teraz polecamy najnowsze dzieło „Artificial Stupidity”, które ukaże się 15 marca, na razie zaś anonsujemy klip do utworu „Pranky” zapowiadającego drugi album składu prowadzonego przez aktualnego laureata Fryderyka w kategorii „jazzowy debiut roku”, trębacza Emila Miszka. 

Po świetnie przyjętym poprzednim albumie oktetu, „Don’t Hesitate!”, zespół powraca dokładnie w tym samym składzie, czyli Kuba Więcek (saksofon altowy), Piotr Chęcki (saksofon tenorowy), Paweł Niewiadomski (puzon), Michał Zienkowski (gitara), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas, gitara basowa), Sławek Koryzno (perkusja) i oczywiście lider, Emil Miszk na trąbce. Doskonali jazzmani spotkali się ponownie w grudniu 2019,w studiu S4 Polskiego Radia, by zarejestrować muzykę, która wypełni płytę „Artificial Stupidity”.  Stylistycznie podobną do debiutu, ale jakże odmienną.fot.Sisi Cecylia

Pierwszym jej zwiastunem jest singiel „Pranky”, do którego został stworzony sentymentalny klip – tak samo szalony i nieobliczalny jak i muzyka, którą klip promuje. Album, który liczy sześć utworów, zostanie wydany nakładem Alpaka Records, której Miszk jest współzałożycielem. Premiera odbędzie się 15 marca podczas festiwalu Jazz Jantar. Już niedługo będzie go można zamówić, zarówno w wersji analogowej jak i na CD na stronie wytwórni www.alpakarecords.pl Można tam również znaleźć bardzo dobrze oceniony zarówno przez krytyków jak i publikę w 2019 roku album „Termomix” projektu Algorhythm, który również współtworzy Emil Miszk. Jego poczynania, pod wszelaką postacią można śledzić na FB Artysty. Tymczasem zachęcamy do posłuchania niezwykle pozytywnego „Pranky”, który zaciekawi także tych, którzy na co dzień nie słuchają tylko jazzu.

Zdjęcie: Sisi Cecylia