DODHEIMSGARD I GEHENNA – listopadowe koncerty w Polsce

Już 12 listopada w katowickim Mega Clubie wystąpią dwie legendy norweskiego black metalu – Dodheimsgard i Gehenna. Na scenie wspomogą ich polskie zespoły, Pandemonium oraz Blaze of Perdition, promujące swoje najnowsze albumy wydane przez Pagan Records. Zespół otwierający poznamy wkrótce.

Dodheimsgard to pierwotnie norweska grupa stricte blackmetalowa, obecnie wykonująca awangardowy black metal. W tym roku nastąpiła zmiana na pozycji wokalisty zespołu. Kvohst, dotychczasowy wokalista, został zastąpiony przez gitarzystę i lidera zespołu Vicotnika. Grupa na koncercie w Katowicach zaprezentuje old schoolowy set z złożony z początkowych dokonań w latach 90! Dødheimsgard jest połączeniem trzech słów w odmianie bokmål języka norweskiego: død – śmierć, heim – dom i gard (jak wynika z kontekstu) – rezydencja. W polskim języku znaczyłoby to „Rezydencja Śmierci” albo „Świat Umarłych/Śmierci”.

Gehenna to norweski zespół wykonujący black metal z elementami death metalu. Powstał w 1993 roku i dotąd wydał 5 albumów długogrających.

Bilety na koncert będą dostępne w cenie 70zł w przedsprzedaży oraz 80zł w dniu koncertu. Będą one do nabycia w sieci TicketPro oraz w klubie.

Szczegóły koncertu:

DHG (Dødheimsgard)

Gehenna

Pandemonium

Blaze Of Perdition

+ opening act

Katowice / Megaclub

12.11.2011

wejście: 18:00

bilety: 70/80

dostępne w sieci TicketPro oraz w klubie.