DILLINGER ESCAPE PLAN – powrót do Polski

Z Dillingerem przelewek nie ma. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli matematycznego, połamanego grania od lat niestrudzenie jeździ po świecie i nadal ma z tego powodu radochę niczym nastolatek odkrywający, do czego mogą służyć co poniektóre części ciała. Najnowsza płyta to po raz kolejny mikstura najwyższych lotów, zaś dla każdego maniaka łojenia z górnej półki szykuje się gratka co nie miara – dwa autorskie koncerty zespołu – w Krakowie i Warszawie. Przygotowaliśmy też wspólnie z KnockOut Prod. niespodziankę – dwie wejściówki dla osób, które jako pierwsze odpowiedzą na konkursowe pytanie – szczegóły poniżej!

Obok Dillingera, promującego niestudzenie płytę „One Of Us Is The Killer„, na koncertach pojawią się jeszcze dwie załogi, o których więcej poniżej:

Maybeshewill (Wielka Brytania) Post-Rock

Sztuką wielką jest malowanie dźwiękami i takie wciągnięcie słuchacza, aby w jego głowie zaczęły pojawiać się rozmaite obrazy. Stworzenie swego rodzaju soundtracku wywołującego całą paletę emocji podczas słuchania i oglądania. Postrockowi i postmetalowi artyści takie cuda czynić potrafią. Kiedy myślimy o zestawieniu post rock / post metal plus Wielka Brytania, myślimy przede wszystkim o doskonałym bandzie Crippled Black Phoenix. Warto rozejrzeć się dokładniej, a szybko natrafimy na znakomity, instrumentalny kwintet Maybeshewill z Leicester. Istnieją od 2005 roku, lecz pozostają raczej w cieniu. Choć regularnie koncertują, a na koncie mają trzy duże płyty, single, sporo ep-ek (siódemek, dwunastek) oraz kawałków na rozmaitych kompilacjach. Ostatni duży krążek zespołu pochodzi z 2011 roku i nosi tytuł „I Was Here For A Moment, Then I Was Gone”, a promuje go genialny klip do kawałka „Critical Distance”. The Dillinger Escape Plan nie bez powodu wybrali Maybeshewill na support w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Warto przyjść na koncert wcześniej i trochę się rozmarzyć, zanim DEP wkroczy na scenę i rozpęta na niej piekło, a na widowni totalne szaleństwo.

Contrastic (Czechy) Death-Metal / Grind-Core

Muzyka czeska to znacznie więcej niż Karel Gott, Jirzi Korn, czy Helena Vondrackova. W światowej klasyce zapisali się Dworzak i Smetana, w alternatywie Plastic People Of The Universe, Iva Bittova. Ale, jak wiedzą wtajemniczeni, u naszych południowych sąsiadów Czechów ekstremalna muza od zawsze ma się doskonale. Ziemia czeska wydała takich tytanów jak Master’s Hammer, jak hardcore’owa załoga Thema 11. Grind core/death metal też znalazł za naszą południową granicą dobry grunt do rozwoju. Legendarną nazwą w tym połączeniu gatunków jest Contrastic. Załoga, która powstała w 1993 roku, czyli w 2013 świętuje równiutkie 20. urodziny! Contrastic odrodził się przed rokiem w składzie: Putti, Pölü, Tofü i Třísy. Łoją niemiłosiernie, ale mają do siebie dystans, zaś ich teksty pełne są jajcarskich treści. Będzie głośno, ale i zabawnie. Nieczęsto zdarza się takie połączenie. I najważniejsze, będą grać zupełnie nowe numery!

 Dillinger Escape Plan

Dillinger Escape Plan

A TERAZ PYTANIE KONKURSOWE:

Jak nazywa się założona przez Dillinger Escape Plan wytwórnia płytowa?

Knock Out Prod. ufundowała pojedyncze wejściówki na krakowski i warszawski koncert dla dwóch pierwszych osób, które prześlą prawidłową odpowiedź na adres: arek.violence@gmail.com.

THE DILLINGER ESCAPE PLAN (USA) Math-Core

Maybeshewill (Wielka Brytania) Post-Rock

Contrastic (Czechy) Death-Metal / Grind-Core

Klub: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Data: 12 października 2013 (sobota)

Klub: Warszawa @ Progresja, ul. Kaliskiego 15a

Data: 13 października 2013 (niedziela)

Wejście: 18.30 Start: 19.00

Bilety: 80 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu)