DEIVOS – kontrakt z Selfmadegod

Jeden z czołowych deathmetalowych zespołów z naszego kraju – lubelski DEIVOS – podpisał kontrakt z wytwórnią Selfmadegod Records czego efektem będzie czwarta płyta zespołu. Grupa intensywnie pracuje nad materiałem, na który wstępnie składać się będzie sześć numerów. Sesja nagraniowa zaplanowana jest na początek 2014 roku w Zed Studio. Premiera albumu przewidziana jest na połowę 2014.

Deivos założony został na przełomie 1997 i 1998. Po wydaniu demówki “Praised By Generations” w 1999 roku, zespół dwa lata później zrealizował mini-album „Hostile Blood” wydany przez Butchery Music. Początek 2006 roku przyniósł debiutancki album “Emanation From Below” (Metal Mind/Empie Records). W 2008 roku DEIVOS podpisał umowę z jedną z czołowych amerykańskich wytwórni deathmetalowych – Unique Leader, która wydała dwa kolejne albumy zespołu „Gospel Of The Maggots” (2010) oraz „Demiurge Of The Void” (2011).

Muzyka zespołu to techniczny i brutalny death metal inspirowany najlepszymi grupami tego gatunku: MORBID ANGEL, SUFFOCATION, CRYPTOPSY.