DECAPITATED – sesja nagraniowa!

Po udanych koncertach w 2010 roku,  w lutym zespół DECAPITATED wchodzi  do Radia Gdańsk,  aby zarejestrować materiał na nową płytę, która ma ukazać się latem 2011 nakładem Nuclear Blast Records.

Prace nad materiałem mają potrwać dwa miesiące a nad całą produkcją płyty będzie czuwał Wacek „Vogg” Kiełtyka.

Po raz pierwszy zespół rozpocznie współpracę z Danielem Bergstrandem z Dug-Out (BEHEMOTH, MESHUGGAH, DIMMU BORGIR, IN FLAMES, STRAPPING YOUNG LAD) , który odpowiedzialny będzie za mix płyty oraz realizatorem dźwięku Arkadiuszem „Maltą” Malczewskim , z którym to zespół miał już okazję współpracować przy okazji nagrywania „The Eye of Horus” z 1997 roku.

Zespół nadal szlifuje materiał, ale jak niedawno poinformował Vogg, fani mogą się spodziewać materiału zupełnie innego niż wcześniejsze produkcje. Zapowiada się więc bardzo intensywny i ekstremalny album wzbogacony o kilka zróżnicowanych i wolniejszych kompozycji, w których zespół pozwolił sobie na nowe eksperymenty brzmieniowe. Bynajmniej nie chodzi tutaj o sample i elektronikę.

Nadchodzący krążek zespołu DECAPITATED został wymieniony w liście „TOP 25 najbardziej oczekiwanych albumów w 2011 roku” według amerykańskiego DECIBEL MAGAZINE. Przypomnijmy że ostatni album „Organic Hallucinosis” był wydany w 2006 roku.

Foto: Dariusz Łasak