BALTHAZAR – Gorączka zimowej nocy

Grupa Balthazar powraca z nowym krążkiem! „Fever” ukaże się 25 stycznia 2019 r. nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Z pierwszych nut kompozycji następcy „Thin Walls”  jasno wynika, że zespół zmienił kierunek, w którym podąża nie tylko z powodu indywidualnych muzycznych poszukiwań jego wokalistów w ciągu ostatnich kilku lat. Przerwa, którą Maarten Devoldere i Jinte Deprez wykorzystali na realizację różnych indywidualnych zainteresować zarówno w sferze prywatnej, jak i twórczej skutkuje skomponowaniem najbardziej spójnego albumu jaki do tej pory nagrał zespół.

Maarten Devoldere wydał dwa krążki pod pseudonimem Warhaus, co uwolniło go od wszelkich ograniczeń związanych z pracą nad utworami Balthazar. Po dość intensywnym okresie udał się do Kurdystanu odpocząć i złapać inną perspektywę. Jinte Deprez pozostał w Ghent i nagrał old-schoolową płytę R&B jako J. Bernardt. Wolność tworzenia i sukcesy związane z solowym projektami wywołały w muzykach tęsknotę za wspólnym komponowaniem utworów. BNie było żadnego planu związanego z nowym albumem, zespół chciał się skupić na ulepszaniu tego, co udało im się do tej pory osiągnąć. Obydwaj muzycy zgodzili się na tworzenie mniej poważanych i melancholijnych kompozycji skłaniając ku lekkim, odświeżającym brzmieniom. „Niektóre utwory to typowe popowe kawałki Balthazar, jedne bardziej zabawne inne mniej, ale dopiero „Fever” nadał ostateczny kształt całej płycie”  – mówi Devoldere.

1 marca 2019 r. zespół odwiedzi Polskę i zagra w warszawskim klubie Proxima.

Lista utworów:

1. Fever   2. Changes   3. Wrong faces    4. Whatchu Doin’    5. Phone Number    6. Entertainment   7. I’m Never Gonna let You Down Again    8. Grapefruit    9. Wrong Vibration    10. Roller Coaster    11. You’re So Real