BAL-SAGOTH – reedycja trzech płyt…

Dobre wieści dla wszystkich fanów formacji Bal-Sagoth. Już na początku listopada Metal Mind Productions wznowi trzy albumy z dyskografii tego brytyjskiego zespołu wykonywującego symfoniczny black metal…

Bal-Sagoth powstał w 1989 roku w Yorkshire. Na jego czele od początku stoiwokalista/tekściarz Byron Roberts, starając się tworzyć projekt, o którym mówi „subtelnie symfoniczny black / death metalowy zespół zanurzony  w świecie fantazji,  starożytnych mitów i legend.” Zainspirowany przez takich pisarzy i artystów, jak Robert E. Howard, HP Lovecraft, Clark Ashton Smith, Edgar Rice Burroughs, JRR Tolkien czy Jack Kirby, Byron postanowił stworzyć własny świat fantazji z epickimi opowieściami wyrażonymi poprzez słowa i muzykę. W swojej dotychczasowej karierze Bal-Sagoth wydał sześć studyjnych albumów z czego trzy ukażą się teraz w nowej remasterowanej wersji: „The Power Cosmic”, „Atlantis Ascendant” i „The Chtonic Chronicles”. „The Power Cosmic” – czwarta studyjna płyta z 1999 roku. Koncentrując się na międzyplanetarnej historii wojny, kosmicznych wrogów oraz nieziemskich bogach, album wyniósł zespół na nowe szczyty zarówno artystyczne jak i pod względem popularności. „Atlantis Ascendant” – piąta studyjna płyta z 2001 roku. Główna historia, koncept płyty koncentruje się wokół wyczynów fikcyjnego, dziewiętnastowiecznego brytyjskiego archeologa i podróżnika – profesora Caleba Blackthorne’a III, który poświęcił swoje życie dziedzinie przedpotopowej antropologii i poszukiwaniom dowodów prawdziwej natury pochodzenia ludzkości. Jak w przypadku wielu bohaterów inspirowanych stylem H.P. Lovecrafta, jego poszukiwania prowadziły do obłędu i śmierci. „The Chtonic Chronicles” – szósta studyjna płyta z 2006 roku. „The Chtonic Chronicles” to pierwszy album nagrany od czasu płyty „Atlantis Ascendant” z 2001 roku i jak dotąd ich ostatni.  Teksty utworów tradycyjnie krążą wokół przedpotopowych miejsc takich jak Atlantis, Lemuria czy Mu a tytuły utworów, jak na przykład „Shackled to the Trilithon of Kutulu”, wskazują na silną inspirację twórczością H.P. Lovecrafta.

Nowe, remasterowane wersje płyt zawierają rozszerzone książeczki z tekstami. Nakład płyt w nowej wersji digipak jest limitowany do 2000 sztuk. Premiera zaplanowana jest na 2 listopada!