AUSTRA – zapowiedź nowej płyty

Katie Austra Stelmanis przedstawiła nową piosenkę – singiel „Risk It”. Ogłosiła też koncert w Polsce! To pierwsza nowa muzyka artystki od wydania płyty „Future Politics” (2017), o której pisaliśmy tak: Sugestywność przekazu krążka zasadza się na doskonałej równowadze pomiędzy podkładami a warstwą wokalną. Muzycznie mamy do czynienia z elektronicznym minimalizmem, rozpinającym się gdzieś na terytoriach szczątkowego trip-hopu, muzyki house i precyzyjnie rozplanowanych podkładach syntezatorów.  

Myślę, że to piosenka wyrażająca lęk przed byciem zbyt czułym, podatnym na zranienie – mówi Jasmin Mozzafari, autorka teledyskuChciałam stworzyć narrację, która rozgrywa się w ciągu jednej nocy, koncentrując się na bohaterze złapanym na nieuniknionym skrzyżowaniu, które istnieje, gdy miłość się rozpada. Ostatecznie zobaczyłam ‘Risk It’ jako piosenkę o strachu przed byciem zranionym. Na początku bohater próbuje zrobić wszystko, aby uniknąć tego uczucia; na końcu są zmuszeni stawić temu czoła.28_PC Virginie Khateeb Crop 1 A hi - 300dpi

Katie Stelmanis, która jako nastolatka uczyła się klasycznego operowego śpiewu założyła zespół z przyjaciółką ze szkolnych czasów Mayą Postepski (znaną także z projektu Trust), która zaraziła ją fascynacjami ze świata muzyki elektronicznej i techno/electro. Przez ostatnią dekadę Austra zyskała światową popularność dzięki doskonałej fuzji electro-popu, mroku ze szczyptą gotyku, glamour i estetyki queer.

Austra pojawi się na koncercie w Warszawie z materiałem z nowego albumu – 20 maja zagra w Klubie Niebo.